[vc_row][vc_column]

[vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_empty_space]

УБАВИНА И СТИЛ

Прекрасна нова колекција на венчаници за 2019 г. Атеље Коцарева

Оваа година модното ателје Коцарева ќе ја претстави својата најнова колекција на венчаници на скопскиот саем за венчавки од 22ри до 24ти Февруари. Новата колекција маѓепсува со свежи силуети и возбудливи форми....

Препорачуваме -Избор на ресторан за свадба

Ресторан Ксантика е модерен и луксузен комплекс за свадби и свечености кој се состои од две целини, сала за свечености специјално дизајнирана за летни и зимски свадби со капацитет од 350 гости...

“Саем за венчавки” Богата тридневна програма и решение за сите слатки свадбени “маки”

Саемот за венчавки традиционално и оваа година ќе се одржи во хотелот Александар Палас во периодот од 22 до 24 февруар. На саемот ќе има над 50 изложувачи од сите категории кои...

БИДЕТЕ ХУМАНИ – „подари чевли и стопли нечие срце“

БИДЕТЕ ХУМАНИ – „подари чевли и стопли нечие срце“ .Оваа хуманитарна акција организирана од наша страна е со цел да ја РАЗБУДИМЕ ХУМАНОСТА, да Ве потикнеме на подарување...

Малку математика и ќе дознаете каков ќе ви биде бракот

Цифрите од свадбениот датум (ден, месец, година) собирајте ги сè додека не добиете едноцифрен број. Потоа откријте го неговото значење. Број 1 – Совршени романтичари

Ексклузивни фотографии и видео од крштевката на синот и свадбата на Борко и прекрасната...

Репрезентативниот ракоментен голман, Борко Ристовски и неговата избраничка Николина минатиот викенд направија свадба. Но она што е вистински раритет е што истиот ден направија и крштевка на нивниот син Душан. Борко е вистинска икона на...

Со ревија на познатите во венчаници ќе стартува 9тиот Саем За Венчавки

Деветиот “Wedding Weekend” или Саем за венчавки и оваа година традиционално ќе се одржи во хотел Александар Палас од 22 до 24февруар. За отворањето организаторот подготви специјална програма модна ревија на венчаници и машки костуми...

Свадбениот ден на Борко и Николина-Цела репрезентација на свадба

Репрезентативниот ракоментен голман, Борко Ристовски и неговата избраничка Николина вчера направија свадба. Двојката која лани склучи граѓански брак, вчера  ја пролавија  љубовта заедно со најблиските, а главен и најсладок гостин на прославата беше нивниот син...

Неодоловиво слатко уживање од бебе до невеста “Sweet Things”

Очите ни се исполнија со убавина и се вљубивме во истиот момент кога ги погледнавме прекрасните путер колачиња на Ирена. Толку многу детали, колорит, прецизност и креативност на едно мало и неописливо вкусно колаче...

Снимка од машко срце во моментот на запросувањето-пред инаркт!!!

Запросувањето е прекрасен момент, но истовремено и неверојатно напнат за мажите. Сепак станува збор за момент кој и двајцата ќе го паметите до крајот на вашиот живот… Доколку таа каже „да“, секако. Токму затоа воопшто...

Клекна среде плоштад Македонија и ја запроси девојката

Момче ја побара за жена својата девојка, на Плоштадот Македонија во Скопје за време на настанот „Винтерленд“ .Тој клекна пред својата сакана со песната „All Of Me“ од Џон Леџнд, која се смета за...
[/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_empty_space][vc_widget_sidebar sidebar_id=”td-default”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space]
[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_empty_space][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″]

ПЛАНИРАЊЕ И СОВЕТИ

[/vc_column][vc_column width=”1/3″]

АРХИВА НА САЕМИ

Прекрасна нова колекција на венчаници за 2019 г. Атеље Коцарева

Оваа година модното ателје Коцарева ќе ја претстави својата најнова колекција на венчаници на скопскиот саем за венчавки од 22ри до 24ти...

Препорачуваме -Избор на ресторан за свадба

Ресторан Ксантика е модерен и луксузен комплекс за свадби и свечености кој се состои од две целини, сала за свечености специјално дизајнирана...

“Саем за венчавки” Богата тридневна програма и решение за сите слатки свадбени “маки”

Саемот за венчавки традиционално и оваа година ќе се одржи во хотелот Александар Палас во периодот од 22 до 24 февруар. На...

БИДЕТЕ ХУМАНИ – „подари чевли и стопли нечие срце“

БИДЕТЕ ХУМАНИ – „подари чевли и стопли нечие срце“ .Оваа хуманитарна акција организирана од наша страна е со...
[/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row_content td-stretch-content”][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row_content” el_class=”td-newspaper-ad td-stretch-content” css=”.vc_custom_1494397111785{background-image: url(http://vobelo.mk/wp-content/uploads/2018/07/big-ad.jpg) !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”48px”][/vc_column][/vc_row]