“Саем за венчавки” Богата тридневна програма и решение за сите слатки свадбени “маки”

Саемот за венчавки традиционално и оваа година ќе се одржи во хотелот Александар Палас во периодот од 22 до 24 февруар. На саемот ќе има над 50 изложувачи од сите категории кои...

БИДЕТЕ ХУМАНИ – „подари чевли и стопли нечие срце“

БИДЕТЕ ХУМАНИ – „подари чевли и стопли нечие срце“ .Оваа хуманитарна акција организирана од наша страна е со цел да ја РАЗБУДИМЕ ХУМАНОСТА, да Ве потикнеме на подарување...

Малку математика и ќе дознаете каков ќе ви биде бракот

Цифрите од свадбениот датум (ден, месец, година) собирајте ги сè додека не добиете едноцифрен број. Потоа откријте го неговото значење. Број 1 – Совршени романтичари

Ексклузивни фотографии и видео од крштевката на синот и свадбата на Борко и прекрасната...

Репрезентативниот ракоментен голман, Борко Ристовски и неговата избраничка Николина минатиот викенд направија свадба. Но она што е вистински раритет е што истиот ден направија и крштевка на нивниот син Душан. Борко е вистинска икона на...

Со ревија на познатите во венчаници ќе стартува 9тиот Саем За Венчавки

Деветиот “Wedding Weekend” или Саем за венчавки и оваа година традиционално ќе се одржи во хотел Александар Палас од 22 до 24февруар. За отворањето организаторот подготви специјална програма модна ревија на венчаници и машки костуми...

Свадбениот ден на Борко и Николина-Цела репрезентација на свадба

Репрезентативниот ракоментен голман, Борко Ристовски и неговата избраничка Николина вчера направија свадба. Двојката која лани склучи граѓански брак, вчера  ја пролавија  љубовта заедно со најблиските, а главен и најсладок гостин на прославата беше нивниот син...

Неодоловиво слатко уживање од бебе до невеста “Sweet Things”

Очите ни се исполнија со убавина и се вљубивме во истиот момент кога ги погледнавме прекрасните путер колачиња на Ирена. Толку многу детали, колорит, прецизност и креативност на едно мало и неописливо вкусно колаче...

Снимка од машко срце во моментот на запросувањето-пред инаркт!!!

Запросувањето е прекрасен момент, но истовремено и неверојатно напнат за мажите. Сепак станува збор за момент кој и двајцата ќе го паметите до крајот на вашиот живот… Доколку таа каже „да“, секако. Токму затоа воопшто...

Клекна среде плоштад Македонија и ја запроси девојката

Момче ја побара за жена својата девојка, на Плоштадот Македонија во Скопје за време на настанот „Винтерленд“ .Тој клекна пред својата сакана со песната „All Of Me“ од Џон Леџнд, која се смета за...

Лејди Гага со свадба во Венеција

Само неколку месеци откако Лејди Гага објави вест за свршувачката со Кристијан Карин, извор близок на двојката тврди дека планираат скапоцена венчавка во Венеција, Италија на која ќе бидат поканети најголемите холивудски ѕвезди. Со оглед...