Секоја жена заслужува елегантно уникатно дизајнерско парче!

Секоја жена заслужува елегантно уникатно дизајнерско парче! Искористете го ова Новогодишно намаление во Кадора до 50% се до 31.12.2018 и изгледајте најблескаво за најубавата ноќ во годината облечени во уникатно дизајнерско парче! Кадора одлучи да ни...

Дали момчето ви спрема запросување за празниците? Главни показатели дека е така

Да се открие вистинското време за следниот чекор во врската и не е така лесно, но е поедноставно отколку што мислите. Без разлика дали сте со вашиот партнер повеќе години, или сте заедно малку време,...

Денес започнува да се слави најскапата венчавка во светот!!!

Во индиски Мумбај денес ќе почне една од најскапите венчавки во историјата, која наводно ќе чини повеќе од 100 милиони долари, колку што биле потрошени за венчавката на принцот Чарлс и принцезата Дајана. Судбоносното "да"...

Снежана го запозна принцот и направи свдба како од бајките!

Снежана Маркоски има 38 години, две деца и на свадбата изгледаше прекрасно во венчаницата од тантела.Снежана Маркоски (38) е Македонка која живее во Австралија. Таа се прослави со своето учество во третата сезона од австралиското...

За да не утне си земал 6 различни прстени и ја запросил?!

Мажите знаат дека бирањето веренички прстен воопшто не претставува лесна задача. Можете ли да го замислите притисокот и разочарувањето доколку прстенот не ѝ се допадне на идната невеста? Но, Денис Браун е очигледно мажот од...

Уметноста на создавање на совршена венчаница!!!

Модната куќа "Галија Лахав" ја унапредува уметноста на создавање накит, венчаници и вечерни тоалети по нарачка. Со познатите илузии на брендот, каскадните здолништа со свилен материјал, ексклузивни мешани ткаенини и уметноста на контурите на телото,...

Една од најубавите невести во светот за 2019 год.

После четири месеци од свршувачката, поранешанта мисица и актерка Пријанка Чопра и пејачот Ник Џонас се венчаа. Парот се венчаше во саботата во татковината на Чопра, Индија. Меѓу другото, Чопра и Џонас го прославија својот брак...

Ти си таа, најубавата, најглавната, најсветлата Ѕвезда “Деница”-Нова колекција на венчаници од Антонија Ристовска

Антонија Ристовска со својата најнова колекција на венчаници „Деница 2019“ носи креативна свежина и спој помеѓу модерниот и безвременски стил. Нежната женска силуета повторно е суптилна и заводлива во меките и раскошни материјали, свила и...

Нова колекција на романтични венчаници од Sottero and Midgley

Ако барате колекција која е полна со сложени детали, кои не се само романтични, но иневеројатно уникатни, не гледајте  подалеку од колекцијата "Bardot"  од страна на Sottero и Midgley ...

Гостите на свадба со превез на очите-Причината ќе ве наежи

Гостите во знак на поддршка за невестата, на свадба дошле со превез на очите. Невестата го изгубила видот на 27 години, а својот сакан го запознала подоцна и никогаш го нема видено неговото лице.Стефани Агни...