Фантастично запросување-Како од бајка

Прекрасно запросување кое ќе ги трогне и најзакоравените антирормантичари. Цело семејство заедно со пријателите и овозможија на оваа двојка запросѕување како бајка од Дизни. Видеото видете го на линкот подолу дизниева бајка

Како да се подготвите за проба на венчаница! Основни правила

Денот кога треба да се облече венчаницата од соништата и да се зачекори до олтарот е посебен дел од вечноста на кој ќе се сеќавате целиот ваш живот и во кој дефинитивно сакате да...

Свадба од пола милион, ја засени и кралската венчавка!

Свадба од пола милион, ја засени и кралската венчавка! Свадба од половина милионче, се омажи најбогатата блогерка, три венчаници, која од која поубава. Викендов се омажи познатата италијанска модна блогерка Кијара Феранџи, а на инстаграм коментарите...

Една од најубавите невести во светот за 2019 год.

После четири месеци од свршувачката, поранешанта мисица и актерка Пријанка Чопра и пејачот Ник Џонас се венчаа. Парот се венчаше во саботата во татковината на Чопра, Индија. Меѓу другото, Чопра и Џонас го прославија својот брак...

Врвни македонски декоратери за свадба Visage

Убавината на свадбата во голема мера зависи од декорот и осветлувањето. На таа тема скоро секоја невеста има своја замисла, а за нејзино оставрување секогаш е најдобро да се ангажира професионален тим. Денес со гордост...

Венчаници за малку покрупни невести-Како до вистински избор

Слатките грижи  да се одбере совршената венчаница ѝ се одлично познати на секоја жена. Кога доаѓа време да се одбере фустан за најважниот ден во животот на секоја жена, дури и оние со совршена...

Свадба која ќе се помни за навек!!!

Дупло помножено со дупло=огромна среќа. Ретко се случува но еве и тоа не снајде, свадба на двајца близнаци со две близнакињи. Ова се браќата близнаци Џош и Џереми Сајлерс кои им предложија брак на идентичните...

Зухаир Мурад-Колекција инспирирана од Царска Русија

Последната ревија на Зухаир Мурад е враќање кон минатото, поточно во времето на царска Русија. Царевите и Цариците во тоа време имаме навистина префинет и луксузен стил, па поради тоа и оваа колекција е...

Моментот кога твојата девојка ќе го фати бидермаерот…

Голем број немажени девојки посакуваат на свадба да го фатат бидермаерот. Така било и со девојката по име Рејчел Бисли која на венчавката од Челси и Мет Бест во англискиот град Нортемптон минатата сабота, стоела...

Уметноста на создавање на совршена венчаница!!!

Модната куќа "Галија Лахав" ја унапредува уметноста на создавање накит, венчаници и вечерни тоалети по нарачка. Со познатите илузии на брендот, каскадните здолништа со свилен материјал, ексклузивни мешани ткаенини и уметноста на контурите на телото,...