Најдобрите свадбени ресторани во Скопје-Дениција на саемот за венчавки

Дениција е нов ресторан кој се наоѓа на булевар Борис Трајковски / Првомајска во Кисела Вода и започна со работа во Јуни оваа година. Дениција е помалата сестра на Везилка, водена од истиот тим кој...

Прекрасна нова колекција на венчаници за 2019 г. Атеље Коцарева

Оваа година модното ателје Коцарева ќе ја претстави својата најнова колекција на венчаници на скопскиот саем за венчавки од 22ри до 24ти Февруари. Новата колекција маѓепсува со свежи силуети и возбудливи форми....

Нјаубавата радио водителка ќе се мажи, кума е Каролина

АНА ОД „АНТЕНА 5“ СЕ МАЖИ ВО САБОТА, КАРОЛИНА ГОЧЕВА КУМА Водителката и новинар од „Антена 5“ радио Ана Шутиноска, во сабота ќе се мажи за стоматологот Гордан Лазаревски. Свадбата, вели Ана ќе биде интимна забава...

Секоја жена заслужува елегантно уникатно дизајнерско парче!

Секоја жена заслужува елегантно уникатно дизајнерско парче! Искористете го ова Новогодишно намаление во Кадора до 50% се до 31.12.2018 и изгледајте најблескаво за најубавата ноќ во годината облечени во уникатно дизајнерско парче! Кадора одлучи да ни...

Денот кога ќерка ми се мажеше…Или кога татко ти е балканец

Познато е дека секоја девојка сонува за денот на свадбата уште од мала, но тоа не е промена само за неа туку и за нејзиното семејство. Денот кога ќерка ми се мажеше.. Емир Тица од Травник...

ТВ извлекувањата на играта на среќа ЛОТО, од сабота – 15.12.2018, ќе се...

ТВ извлекувањата на играта на среќа ЛОТО,од сабота - 15.12.2018, ќе се емитуваат на КАНАЛ 5 Државна лотарија на Македонија ги известува играчите на играта на среќа Лото, дека од сабота, 15.12. 2018, од коло...

Во најголема тајност се венчаа познатите…

Во најголема тајност пред 100тина гости се венча познатиот пар, Дерил Хана и Нил Јанг. Дерил Хана( 57) е во врска со Нил Јанг (72) од 2014 година. На цероминјата присуствувале околу 100тина гости. Џони...

Познатата актерка мораше за еден ден да одбере венчаница

Некои невести имаат и по 12 месеци да ја одберат вистинската венчаница но не и актерката Денис Ричардс. Само два дена откако објавија дека се верени актерката Ричардс и нејзиниот партнер Арон Фиперс направија свадбена...

За кого се прави свадба? Младите или Родителите?

За кого се прави свадбата? За вас или вашите родители? Венчавката Е Единствената Претстава Во Која Статистите Се еднакво Важни Како И Главните Актери Збор два од уредникот за вашата венчавка и вашето семејство... Зборовите од насловот...

Се омажи Шарлин од групата Тексас, на меден месец во Скопје?!

Шарлин Спитери, пејачката на Тексас се омажи викендов. Нејзин избраник е познатиот готвач Брин Вилијамс со кого се 11 години во врска. Како што добро знаете на крајот од овој месец Шарлин ни гостува во...