Снимка од машко срце во моментот на запросувањето-пред инаркт!!!

Запросувањето е прекрасен момент, но истовремено и неверојатно напнат за мажите. Сепак станува збор за момент кој и двајцата ќе го паметите до крајот на вашиот живот… Доколку таа каже „да“, секако. Токму затоа воопшто...

Клекна среде плоштад Македонија и ја запроси девојката

Момче ја побара за жена својата девојка, на Плоштадот Македонија во Скопје за време на настанот „Винтерленд“ .Тој клекна пред својата сакана со песната „All Of Me“ од Џон Леџнд, која се смета за...

Лејди Гага со свадба во Венеција

Само неколку месеци откако Лејди Гага објави вест за свршувачката со Кристијан Карин, извор близок на двојката тврди дека планираат скапоцена венчавка во Венеција, Италија на која ќе бидат поканети најголемите холивудски ѕвезди. Со оглед...
simple white by pepika

4 години Атеље Пепика-Pre Collection Simple White

4 години од отворањето на Пепика Атеље, стотици задоволни невести и безброј насмевки кои искрено кажаа благодарам за остварувањето на сонот. Професионалност и талент Иако млада креаторката Пепика Јованова е совршен пример како се станува успешна...

Младоженецот и невестата во иста венчаница?! Шо нема по светов???

Еден необичен пар од Лондон го кажа судбоносното "да" носејќи сосема исти венчаници. Ијан Њуман (53), кој е познат по тоа што носи женска облека, одлучи да остане доследен на себе и за време...

На свадба со дете Да или Не?

На свадба со дете Да или Не? Во моментот кога матичарот го прогласи бракот за склучен, шестгодишниот Марко викна на цел глас: Тето немој да се мажиш за Јован...и започна да плаче на цел глас. И...

Ања стана македонска снаа

Поранешната ракометарка Ања Алтхаус пред две недели стана македонска снаа! Имено, познатата спортитска му кажа „да“ на Дино Балиќ, а прославата се случи во еден познат скопски ресторан на која присуствувале само нивните најблиски...

Нова колекција на венчаници од Пепика Атеље-Simple White 2019

Една од најдобрите македонски дизајнери на венчаници и свечени тоалети Пепика Јованова ја најави својата нова колекција на свадбени фустани. Колекцијата е наречена Simple White и е воодушевувачка. Целата колекција ќе имате можност да ја...

ТВ извлекувањата на играта на среќа ЛОТО, од сабота – 15.12.2018, ќе се...

ТВ извлекувањата на играта на среќа ЛОТО,од сабота - 15.12.2018, ќе се емитуваат на КАНАЛ 5 Државна лотарија на Македонија ги известува играчите на играта на среќа Лото, дека од сабота, 15.12. 2018, од коло...

Секоја жена заслужува елегантно уникатно дизајнерско парче!

Секоја жена заслужува елегантно уникатно дизајнерско парче! Искористете го ова Новогодишно намаление во Кадора до 50% се до 31.12.2018 и изгледајте најблескаво за најубавата ноќ во годината облечени во уникатно дизајнерско парче! Кадора одлучи да ни...