Најзгодниот фудбалер наскоро на лудиот камен

Најпопуларниот светски фудбалер Кристијано Роналдо конечно ќе стапне на лудиот камен, па во брзо време португалскиот ас ќе се ожени со неговата вереница Георгина Родригез, со која имаат една ќерка покрај трите деца на...

Заштедете во организацијата на свадбениот ден и до 50%

Свадбата е среќен и преубав ден, но секако и голем финасиски товар на семејството. Се со цел да заштедите што е можно повеќе нашиот магазин минатата година за прв пат ја промовираше таканаречената шопинг...

Фантастично запросување-Како од бајка

Прекрасно запросување кое ќе ги трогне и најзакоравените антирормантичари. Цело семејство заедно со пријателите и овозможија на оваа двојка запросѕување како бајка од Дизни. Видеото видете го на линкот подолу дизниева бајка

Што се крие под венчаницата?

Кога се подготвувате за својата прва свадбена ноќ, која ќе ја поминате со вашата подобра половина. секако дека за оваа специјална ноќ морате да изгледате подобро од кога и да е порано. Во вашата глава...

Каде грешат невестите кога бираат венчаница

Сигурни сме дека голем дел од вас изгледале макар една епизода од серијалот „Say Yes to the Dress“. Забавно е да се гледа како изгледа потрага по совршениот фустан, но честопати има ситуации во кои...

Елена и Никола-Љубовен пар на неделата!!!

Кога фотографиите би можеле да зборуваат, тогаш фотографиите на Елена и Никола би зборувале за љубов, страст, копнеж и чедност. Елена и Никола се нашиот пар за оваа недела., а фотографиите комплетно ја доловиле онаа...

Прекрасната нова колекција на венчаници за која сите зборуваат!

Еве ја Прекрасната нова колекција на која сите ќе зборуваат! 2019 Галија Лахав Couture Bridal Collection Сезона по сезона, куќата на Галија Лахав нè зачудува со своите прекрасни креации кои се богати со гламур, софистицираност и...

Тајната Градина на Лили Ход- Колекција венчаници за 2019

Магијата и бајките се реални, и тие постојат во "Тајната градина" на Лихи Ход. Наполнето со дифенозни слоеви и деликатни украси, колекцијата на венчаници од 2019 година е волшебна ризница на извонредно женски стилови кои...

Теодора и Стефан -Безвеременска љубов

Безвременска е љубовта-се околу вас се движи,само тие двајца,со погледите еден кон друг посакуваат времето да застане, и-желбата се исполнува. Не постои ништо друго,туку само нивните неми погледи кои кажуваат повеќе од било што❤💗😍Теодора и...

Стилски свадбени колачи-Креација на Вера Ванг

По прв пат од својата 30 годишна кариера на креирање на венчаници Вера Ванг се посвети на креирање на колачи и торти. За својата колекција Pour Laduree се здружи со 150 год стариот слаткарски бренд...