simple white by pepika

4 години Атеље Пепика-Pre Collection Simple White

4 години од отворањето на Пепика Атеље, стотици задоволни невести и безброј насмевки кои искрено кажаа благодарам за остварувањето на сонот. Професионалност и талент Иако млада креаторката Пепика Јованова е совршен пример како се станува успешна...

На свадба со дете Да или Не?

На свадба со дете Да или Не? Во моментот кога матичарот го прогласи бракот за склучен, шестгодишниот Марко викна на цел глас: Тето немој да се мажиш за Јован...и започна да плаче на цел глас. И...

Дали момчето ви спрема запросување за празниците? Главни показатели дека е така

Да се открие вистинското време за следниот чекор во врската и не е така лесно, но е поедноставно отколку што мислите. Без разлика дали сте со вашиот партнер повеќе години, или сте заедно малку време,...

Посебна брачна симболика-Идеи за гравирање и избор на бурми

Бурмата е симбол и еден од најстарите обележја на бракот. Се носела уште во стариот Египет,а кругот го славеле како симбол на вечноста. Вие можете да додадете сопствена симболика и да направите носењето на бурмата...

Свадбени обичаи-Кој носи свеќи, а кој прави погача…

Старите неретко знаат да кажат: секоја куќа – свој адет. Обично, кога се подготвува свадба, токму и највозрасните имаат да кажат за некој обичај кој мора да се испочитува и зошто е добро истиот...

Снежана го запозна принцот и направи свдба како од бајките!

Снежана Маркоски има 38 години, две деца и на свадбата изгледаше прекрасно во венчаницата од тантела.Снежана Маркоски (38) е Македонка која живее во Австралија. Таа се прослави со своето учество во третата сезона од австралиското...

За да не утне си земал 6 различни прстени и ја запросил?!

Мажите знаат дека бирањето веренички прстен воопшто не претставува лесна задача. Можете ли да го замислите притисокот и разочарувањето доколку прстенот не ѝ се допадне на идната невеста? Но, Денис Браун е очигледно мажот од...

Уметноста на создавање на совршена венчаница!!!

Модната куќа "Галија Лахав" ја унапредува уметноста на создавање накит, венчаници и вечерни тоалети по нарачка. Со познатите илузии на брендот, каскадните здолништа со свилен материјал, ексклузивни мешани ткаенини и уметноста на контурите на телото,...

Ти си таа, најубавата, најглавната, најсветлата Ѕвезда “Деница”-Нова колекција на венчаници од Антонија Ристовска

Антонија Ристовска со својата најнова колекција на венчаници „Деница 2019“ носи креативна свежина и спој помеѓу модерниот и безвременски стил. Нежната женска силуета повторно е суптилна и заводлива во меките и раскошни материјали, свила и...

Нашите дизајнери наша гордост-Саем за Венчавки-Кадора Атеље

Македонските дизајнери слободно можеме да кажеме дека го држат светскиот тренд посебно кога станува збор за невестинските колекции. Секако саемот за венчавки е најдоброто место каде што можете да ги погледнете новите колекции. Горди на нашите...