simple white by pepika

4 години Атеље Пепика-Pre Collection Simple White

4 години од отворањето на Пепика Атеље, стотици задоволни невести и безброј насмевки кои искрено кажаа благодарам за остварувањето на сонот. Професионалност и талент Иако млада креаторката Пепика Јованова е совршен пример како се станува успешна...

Нова колекција на венчаници од Пепика Атеље-Simple White 2019

Една од најдобрите македонски дизајнери на венчаници и свечени тоалети Пепика Јованова ја најави својата нова колекција на свадбени фустани. Колекцијата е наречена Simple White и е воодушевувачка. Целата колекција ќе имате можност да ја...

Нашите дизајнери наша гордост-Саем за Венчавки-Кадора Атеље

Македонските дизајнери слободно можеме да кажеме дека го држат светскиот тренд посебно кога станува збор за невестинските колекции. Секако саемот за венчавки е најдоброто место каде што можете да ги погледнете новите колекции. Горди на нашите...

Календар за организација на свадба

КАЛЕНДАР НА ПОДГОТОВКИ ПРЕД СВАДБЕНАТА ВЕСЕЛБА За почеток • Определето го точниот датум на венчавката – свадбата, • За датумот на венчавката известете ги родителите, • Донесете ја одлуката за кумовите, секако известете ги за тоа, • Договорете се...

Свадбени совети кои не смеете да ги пропуштите

Секогаш во еуфоријата на свадбата и во периодот на нејзината,подготовка,добродојдени се совети од сите оние кои веќе го поминале тиј убав свечен чин. Често по свадбата, организаторите посакуваат да знаеле некои од работите на време, кои...

Венчаници за малку покрупни невести-Како до вистински избор

Слатките грижи  да се одбере совршената венчаница ѝ се одлично познати на секоја жена. Кога доаѓа време да се одбере фустан за најважниот ден во животот на секоја жена, дури и оние со совршена...

Најдобрите свадбени ресторани во Скопје-Дениција на саемот за венчавки

Дениција е нов ресторан кој се наоѓа на булевар Борис Трајковски / Првомајска во Кисела Вода и започна со работа во Јуни оваа година. Дениција е помалата сестра на Везилка, водена од истиот тим кој...
Невестите на Пепика

Нашите свадбени дизајнери, наша гордост-Саем за венчавки-Пепика Атеље

Македонските модни дизајнери, посебно оние кои се занимаваат со свадбената мода со сигурност го следат светскиот моден тренд. Традиционално и оваа година најдобрите од нив своите нови колекции ќе ги претстават на саемот за венчавки...

Врвни македонски декоратери за свадба Visage

Убавината на свадбата во голема мера зависи од декорот и осветлувањето. На таа тема скоро секоја невеста има своја замисла, а за нејзино оставрување секогаш е најдобро да се ангажира професионален тим. Денес со гордост...

За да не жалите после свадба

Вашата свадба  сигурно ќе биде – неверојатна. Сепак, после големиот ден можеби ќе жалите за неколку работи кои не сте успеале да ги направите. Најголемиот дел од младоженците ќе ја паметат својата свадба како еден...