Ели Гулдинг на својата свадба смени четири венчаници

Познатата британска пејачка Ели Гулдинг викендов се омажи за Каспер Џоплинг. Во текот на венчавкавката пејачката промени дури...

Задржете го здивот пред да ја погледнете колекцијата на венчаници од Дрор Контенто за...

Започна како мало студио во стан пред 6 години, а сега е на врвот на најбараните креатори за венчаници. Израелскиот креатор Дрор Контенто со новата колекција ‘Desert Spirits’ не освои и нас.

Познатата македонска дизајнерка кажа Да! Дојде денот да креирам венчаница за себе

Еден од најубавите наши парови Саше и Пепика викендов се спремаат за свадба. Сигурни сме дека нивниот свадбен изглед ќе биде беспрекорен,...

Додека чекаа нервозно да почне црковната венчавка се случи нешто што ги расплака

Додека младиот пар возбудено чекаше да започне црковната церемонија за нивната венчавка, гостите станаа и им направија изненадување. Слатко и неверојатно https://www.facebook.com/WalkingTheTalkToWellness/videos/474505690070913/

Марија и Иван свадбен пар на неделата

Прекрасниот пар Марија и Иван се наши фаворити за свадбен пар на неделата. Нивната дружба започнала пред седум години, а во врска се веќе 6 години. Марија- Иван

Машки свадбени одела

Совршено одело за младоженец На секоја свадба главна е невестата и нејзиниот изглед, а младоженецот е тој што ја дополнува и го прави истиот целосен.

Како да знаете дека сте ја утнале венчаницата

Фустан во кој се чувствувате непријатно Ако сте виделе на интернет, во списание или продавачката во продавницата ви предложила модерна венчаница со деколте до пупак, гол грб или голем шлиц, во што...

12 едноставни правила за да бидеш сопруг на мојата ќерка!!!

Секој татко сака да биде совршен пример за неговата ќерка. Како добар и грижлив татко внимава да ги прикаже оние карактеристики за кои смета дека неговата ќерка треба да ги бара во...

Македонски свадбени обичаи. Зетот да добие шлаканица за да биде послушен…

Старите неретко знаат да кажат: секоја куќа – свој адет. Обично, кога се подготвува свадба, токму и највозрасните имаат да кажат за некој обичај кој мора да се испочитува и зошто е...

Венчаница на денот, за ваша инспирација

Денес изборот за венчаница на денот е од колекцијата за 2020 година од дизајнерот Morilee Paoletta. Префинето, нежно и софистицирано.