Единствена и посебна! Новата колекција на венчаници ‘INFINITY Bride – 2020’ од дизајнерката Антонија...

Алката во низата на бесконечноста наречена живот „Во бесконечната игра на љубовта, во бесконечната потрага по непознатото и среќата, младата девојка го слави бесконечниот извор на животот. Младата девојка...

Новата колекција венчаници”Experiences” 2020 од Пепика Атеље одземаат здив

Веќе 5 години по ред колекциите на "Пепика Атеље" одново не воодушевуваат со својот раскош, софостицираност и заводлива нежност. Токму 5тиот роденден на...

Техно кралицата Deborah De Luca во Скопје !

Техно кралицата Deborah De Luca во Скопје ! Таа е дефинитивно најбрзо растечкиот талент на светската техно сцена. Deborah De Luca е на бесконечна светска турнеа додека во исто време ја...

ОВОЗМОЖЕНА Е ONLINE УПЛАТА ЗА ЛОТО 7 И ЏОКЕР

Скопје, 28.10. 2019. Државна Лотарија на свое големо задоволство најавува дека од денес, во тек на 55тото коло на игрите на среќа ЛОТО 7 и Џокер, уплатите за учество во...

3 венчаници, 9 деверици и свадба од соништата! Се омажи нашата позната дизајнерка Моника...

Под отворено небо - бајковити декорации со илјадници свеќи и сијалички, разиграни торти со свежо цвеќе, и три креации од соништата… свадбената прослава на младиот пар предизвика вистинско одушевување.

Свадба од соништата и 29 години помлада невеста за Тиесто

Диџеј Тиесто (50) се ожени со 21-годишната манекенка Аника Бекерс на венчавка среде пустина, која многумина шокираше. Светски познатиот продуцент и диџеј Тиесто и моделот...

Венчаница на денот!

За ваша инспирација венчаница по наш избор

Совршен начин на декорација за свадба Бохо

Во потрага по идеи за ваша инспирација препорачуваме нешто интересно, а ни доаѓа од студиото за декорации Бохо.мк Еве што тие ни препорачуваат.... АТЕLIER...

Конечно и официјално Викторија Лоба во престапната 2020 ќе прави свадба

Љубовниот живот на пејачката Викторија Лоба отсекогаш бил мистерија за јавноста, а кога е во прашање нејзината мажачка, неколку години наназад во медиумите се провлекуваа разни шпекулации за нејзиниот брачен статус.

Сосема поинакви венчаници

Студиото Еши: Инспириран од различни култури, дизајнерот носи живот и приказна за секоја креација. Еве неколку за ваша инспирација...