Какви венчаници ќе се носат 2019 во Белград

Модната креаторка Милица Опатиќ ја лансираше новата колекција за 2019 година под брендот Мо Брајд. Романтични со многу свила и рачно изработени детали, а белграѓанките беа комплетно воодушевени. Саемот за венчавки е традиционално моментот кога нашите...

Свадбениот ден на Илина и Александар низ фотографии и видео

Совршен свадбен ден за прекрасниот пар Илина и Александар низ фото- сторија раскажана преку објективот на Медиа Рекордс https://vimeo.com/294839755

Дојде пред олтарот и и кажа Не

Можете ли да го замислите тој кошмар: стоите пред олтар со човекот на својот живот, и кога вашиот партнер го прашуваат дали се согласува на брак со вас, тој се повлекува без предупредување. Овој...

Тие што не веруваат во магична љубов, никогаш нема и да ја најдат! Во...

Кога веруваш во магична љубов и ќе ја најдеш, а тогаш треба да ја земеш покрај себе и да ја задржиш засекогаш. Татјана и Иван го имаат токму тоа, љубов која е безвременска и исконска....

Антонија Ристовска-Свадбена колекција- Саем за Венчавки 2018-

https://www.facebook.com/ateljeantonija/videos/2412282125665343/ Антонија Ристовска на саемот за венчавки 2018 год. Видео Веста Продукција. Wedding Weekend 2018

Свадбената бајка на кичевчаните Ирена и Марјан

Вистинска бајка беше свадбената прослава на кичевскиот пар Ирена и Марјан. Својата љубов ја крунисаа со брак во ресторанот Милениум. За прекрасните свадбени спомени засекогаш да останат запомнети се погрижија професионалниот тим на Медија Рекордс На...

Ивона и Никола-Животот е убав кога чекориш со вистинскиот заедно!!!

Нашиот избор за свадба на неделата е венчавката на Ивона и Никола Филиќ. Еве што ни кажа Ивона за нивната свадба... Човекот од соништата се запознава случајно, а среќата и љубовта се создаваат и градат...

Фотографии и видео од свадбата на пејачот Јоце Панов

Пејачот Јоце Панов (36) по 10 годишна врска се ожени со Марина Нацевска. Свадбената веселба беше во ресторанот „Ла Тана“ во Скопје. Цела естрада му дојде на свадбатѕ, сите запеале ама сепак, главен за забавата...

Свадба која ќе се помни за навек!!!

Дупло помножено со дупло=огромна среќа. Ретко се случува но еве и тоа не снајде, свадба на двајца близнаци со две близнакињи. Ова се браќата близнаци Џош и Џереми Сајлерс кои им предложија брак на идентичните...
Нина-Горан фото Панајоти

Нивната љубов засекогаш ќе трае Нина и Горан

Се, ама баш се е поубаво и има поголемо значење кога две сродни души, кои искрено се сакаат, ќе го започнат своето заедничко животно патешествие... Нина и Горан од Скопје се сродните души кои ни...