Познатата актерка се омажи во штала

Кејли Куоко се омажи за нејзиниот дечко Карл Кук, на величествена свадба … во штала.Актерката, која се прослави со нејзината улога во серијата Биг Бенг Теорија, ги импресионираше гостите со нејзината венчаница.

Фустанот е Реем Акра и е долг фустан со превез, кој подоцна беше заменет за чипкани комбинезони.

Вонредниот избор за церемонија е далеку од случаен – шталата е затоа што Карл Кук, сега вториот венчан сопруг на актерката, е професионален јавач на коњски трки.

Пред него, Кејли Куоко беше во брак со тенисерот Рајан Свининг, со кој се раздели во 2016 година.