Познатата македонска инфлуенсерка со свадба како во Холивуд

Свадба како во Холивуд е вистинскката споредба. Познатата инфлуенсерка Елеонора Миљковиќ викендов застана на лудиот камен. Нејзиниот избраник е Чедо Кочовски кој подолго време Елеонора го криеше од медиумите. Миљковиќ два пати го менуваше аутфитот, а свадбата ја започна со модерна бела венчаница украсена со бисери. По венчавката во црква, Нора се пресоблече во тесен фустан со интересни детали направени од бисери. Со двете венчаници таа носеше круна на главата. Пред само некоја година прекрасната Елеонора ја имавме во венчаница на 10 саем за венчавки како модел на модната куќа Елена Лука. Честитки Елеонора и Чедо од тимот Во Бело

https://www.instagram.com/stories/__elle.m__/2960628777331407734/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *