Свадба од пола милион, ја засени и кралската венчавка!

Свадба од пола милион, ја засени и кралската венчавка!

Свадба од половина милионче, се омажи најбогатата блогерка, три венчаници, која од која поубава.

Викендов се омажи познатата италијанска модна блогерка Кијара Феранџи, а на инстаграм коментарите се дека свадбата била поубава и од кралската.

Кијара за венчавката одбра три венчаници, а сите ги креираше директорката на Диор-Марија Грација Кјури.

Свадбата ја красеа многу персонализирани детали од вода, салвети, грицкалки, па дури и шољи на кои на телата на Кејт и Вилијам се монтирани нивни глави. Целата свадба чинела некаде околу 500 000 еу. Со среќа нека е…