Се ожени Џастин Бибер!

Пејачот Џастин Бибер и манекенката Хајли Болдвин со објавата на „Инстаграм“ ставија крај на шпекулациите за нивната свадба.

Пејачот на социјалните мрежи објави фотографија со 21 – годишната манекенка со која се држи за рака и напиша: „Мојата сопруга е феноменална“.

Подоцна Хејли своето презиме го смени во Бибер.За потсетување, по едномесечна врска парот се сврши ова лето. Хејли е ќерка на американскиот актер Стивен Болдвин.