„Балкан бенд“ со промоција на најскапиот музички проект во последните 10 години – слушнете ја „А бре, Македонче“

Пред неколку дена во ресторанот Ragusa 360 – Rooftop се
одржа спектакуларна промоција на уште една во низата народни песни кои ќе го обединат македонскиот народ. „Балкан бенд“ го промовираа најновиот музички проект насловен како „А бре, Македонче“. Зад ова музичко парче што ќе остане за навек, како аранжер се потпишува Дарко Илиевски, а мастероте дело на Дејан Момироски. Спотот е направен под режиската палка на маестралниот Даниел Јовески.

Домаќин на вечерта беше легендарниот Игор Џамбазов, кој со своето присуство ѝ даде посебнанота на целата промоција.
Момците од „Балкан бенд“ на промоцијата со огромно задоволство открија дека ова е
најскапиот музички проект кој се случил во Македонија во последните 10-на години.
„Ова што го гледате и слушате вечерва како финален производ, го подготвувавме од 2018-та година и сме пресреќни што конечно ја споделуваме со вас „А бре,Македонче“ и гордисме што ѝ оставаме еден траен белег на Македонија“, рекоа синоќа момците од „Балкан бенд.
На промоцијата на „А бре, Македонче“, почит им оддадоа многу познати имиња од македонскиот шоубизнис. Водители, пејачи, медиуми, инфлуенсери,беа само дел од публиката на промовирањето на „А бре, Македонче“, во срцето на Скопје.
Реакциите за спотот и песната се и повеќе од одлични, а доказ за тоа се и бројот на прегледина Јутјуб. За само неколку часа повеќе од 15.000 корисници го прегледале видеото.
Да не должиме многу, слушнете, уживајте и
споделете ја „А бре, Македонче“ на вашите
социјални мрежи.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *