Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vobelomk/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vobelomk/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vobelomk/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Uncategorized | VOBELO.mk

Елена и Никола-Љубовен пар на неделата!!!

Кога фотографиите би можеле да зборуваат, тогаш фотографиите на Елена и Никола би зборувале за љубов, страст, копнеж и чедност. Елена и Никола се нашиот пар за оваа недела., а фотографиите комплетно ја доловиле онаа...
Цеце Орешкова-Саем за венчавки-атеље Кадора

Мајка и ќерка во ист невестински стил на пистата. Цеце Орешкова и нејзината ќеркичка...

Цеце Орешкова и нејзината мала принцеза ги стоплија срцата на сите присутни на саемот за венчавки. Гостите уживаа кога заедно ги видоа на сцената во креација на модното атеље Кадора.

Се омажи Шарлин од групата Тексас, на меден месец во Скопје?!

Шарлин Спитери, пејачката на Тексас се омажи викендов. Нејзин избраник е познатиот готвач Брин Вилијамс со кого се 11 години во врска. Како што добро знаете на крајот од овој месец Шарлин ни гостува во...

Венаница на денот!

Наш избор за венчаница на денот, од колекција на Берта.

Саем за венчавки 2020-добитници на богатата лотарија

Почитувани наши посетители доколку не присуствувавте на извлекувањето на богатата лотарија поддржана од сите наши изложувачи еве го списокот на добитници. Награда ...

Уметноста на создавање на совршена венчаница!!!

Модната куќа "Галија Лахав" ја унапредува уметноста на создавање накит, венчаници и вечерни тоалети по нарачка. Со познатите илузии на брендот, каскадните здолништа со свилен материјал, ексклузивни мешани ткаенини и уметноста на контурите на телото,...

Парот со оштетен слух свадбениот танц го замени со специјална изведба на песната „Немир“...

Христина Божиновска и Лазар Ѓиков со насмевка на лицата ќе се сеќаваат на свадбениот ден. Парот со оштетен слух свадбениот танц го замени со специјална изведба на песната „Немир“...

Се омажи Марта

Се омажи Марта Ортега (34), сениор консултант во „Зара“ се омажи за дизајнерот Карлос Торето (35) на интимни церемонија, а потоа и на коктел забава, во Ла Коруња, во Галиција, во присуство на европскиот...

Ново место за оние кои бараат совршена венчаница “Матилда Атеље”

Венчаниците од атељето "Матилда" беа вистински хит кај невестите на овогодинешниот саем за венчавки. Креаторката очигледно со својата нова колекција ги погоди вкусовите...

Гостите на свадба со превез на очите-Причината ќе ве наежи

Гостите во знак на поддршка за невестата, на свадба дошле со превез на очите. Невестата го изгубила видот на 27 години, а својот сакан го запознала подоцна и никогаш го нема видено неговото лице.Стефани Агни...