Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vobelomk/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vobelomk/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vobelomk/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Uncategorized | VOBELO.mk | Page 20

Денот кога ќерка ми се мажеше…Или кога татко ти е балканец

Познато е дека секоја девојка сонува за денот на свадбата уште од мала, но тоа не е промена само за неа туку и за нејзиното семејство. Денот кога ќерка ми се мажеше.. Емир Тица од Травник...

Wedding Weekend 2018

https://www.youtube.com/watch?v=zrI_fbPpcWE&t=127s

Никица е нашата невеста на денот!!! Нејзината приказна за бракот е совршен совет за...

Тој не е совршен.... Не си ни ти. Ниту вие двајца ќе бидете совршени. Но, ако тој може да те насмее барем еднаш, да те натера да размислуваш барем два пати и ако признае дека...

Ивана e нашата невеста на денот!

Прекрасната Ивана е наша невеста на денот. Пред некоја недела таа стапи во брак со нејзиниот избраник Наум кој е струмичанец.  Студентската љубов (Битола) ја крунисаа со брак, а работните обврски ги преселија во Швајцарија....

Елегантна охридска свадба Анита и Зоран

Во елегантен стил и на посебен начин на 09.06.2018 охриѓаните Анита Богданоска и Зоран Лолески ја крунисаа нивната 10 годишна врска во брак. Во хотелот Инекс Горица пред 400 гости Ане блесна во гламурозна и...

Познатата актерка се омажи во штала

Кејли Куоко се омажи за нејзиниот дечко Карл Кук, на величествена свадба … во штала.Актерката, која се прослави со нејзината улога во серијата Биг Бенг Теорија, ги импресионираше гостите со нејзината венчаница. Фустанот е Реем...

Венчаница на денот!

Денешен избор на венчаница на денот е од колекцијата на Valerio Luna

Ако има совршен пар, тоа се Јулиана и Свен-Свадба на Месецот

Ако има совршен пар, тоа се Јулиана и Свен-Свадба на Месецот по наш избор Совршена романтична љубовна приказна Јулиана и Свен. Таа е струмичанка, а тој германец. ....и се започна со една слика, така се...