Никица е нашата невеста на денот!!! Нејзината приказна за бракот е совршен совет за секого!

Тој не е совршен…. Не си ни ти. Ниту вие двајца ќе бидете совршени. Но, ако тој може да те насмее барем еднаш, да те натера да размислуваш барем два пати и ако признае дека е човек кој греши, не го пуштај и дај му сè од себе. Нема да ти рецитира поезија, нема да …

Никица е нашата невеста на денот!!! Нејзината приказна за бракот е совршен совет за секого! Read More »

Ивана e нашата невеста на денот!

Прекрасната Ивана е наша невеста на денот. Пред некоја недела таа стапи во брак со нејзиниот избраник Наум кој е струмичанец.  Студентската љубов (Битола) ја крунисаа со брак, а работните обврски ги преселија во Швајцарија. Сепак свадбата ја направија тука, а за бајковитоста се погрижија од Касаменто. Ивана блеска во креација на дизајнерот Пепика. Венчаницата …

Ивана e нашата невеста на денот! Read More »

Елегантна охридска свадба Анита и Зоран

Во елегантен стил и на посебен начин на 09.06.2018 охриѓаните Анита Богданоска и Зоран Лолески ја крунисаа нивната 10 годишна врска во брак. Во хотелот Инекс Горица пред 400 гости Ане блесна во гламурозна и префинета венчаница -венчаница со безвременска убавина CHANTALE од брендот Crystal designe достапен во салонот за ексклузивни венчаници Mimosa bridal од …

Елегантна охридска свадба Анита и Зоран Read More »

Познатата актерка се омажи во штала

Кејли Куоко се омажи за нејзиниот дечко Карл Кук, на величествена свадба … во штала.Актерката, која се прослави со нејзината улога во серијата Биг Бенг Теорија, ги импресионираше гостите со нејзината венчаница. Фустанот е Реем Акра и е долг фустан со превез, кој подоцна беше заменет за чипкани комбинезони. Вонредниот избор за церемонија е далеку …

Познатата актерка се омажи во штала Read More »