УБАВИНА И СТИЛ

Mладоженец се нашол во непријатна ситуација откако неговиот шеф побарал да ја запроси својата...

Идниот младоженец се нашол во непријатна ситуација откако неговиот шеф побарал да ја запроси својата девојка на нивната свадба. Младоженецот(24) знае колку неговата свршеница мрази кога луѓето прават такви работи, но решил да...
wedding Expo

“Save the Date” 25до27 март 22 ќе се одржи “Wedding Expo” -Саем за Венчавки...

Под мотото "Љубовта не е одложена" од 25 до 27 март ќе се одржи 11тиот саем за венчавки "Wedding Expo" во организација на магазинот "Во Бело" . Традиционално домаќин на саемот ќе биде хотелот...
Антонија Ристевска

Новата колекција на венчаници од дизајнерката Антонија Ристовска за 2022

Секогаш нова, а воедно препознатлива по својот стил Анонија Ристовска очигледно и оваа година ќе биде вистински хит помеѓу идните невести. Еве мала најава на нејзината нова колекција, а целата колекција ќе можете да ја...

Какви венчаници ќе се носат 2022

Линиите на венчаниците за 2022 навистина ја покажаа разновидноста на невестинската мода и докажаа дека без разлика на вашиот невестински стил, ќе ви се допадне изгледот кога ќе дојде време да кажете „ДА“. ...

Пепика Атеље со нова колекција на венчаници за 2022

Познатата модна дизајнерка Пепика  веќе ја подготвува новата колекција на венчаници за 2022 год. Како што наговестуваат фотографиите колекцијата ќе биде полн погодок. Саемот за венчавки 22 ќе биде одлично место каде ќе можете...
vedrana

11ти Саем за Венчавки Март 2022

Со голема гордост и радост ви најавуваме дека 11тиот саем за венчавки е закажан за втората половина на месец март, а традиционално ќе се одржи во х.Александар Палас. За пријава за учество на саемот...
Викторија јаначковиќ-аем за венчавки-Адор Голд

Викторија Јаначковиќ ни покажа каков накит треба да носат невестите-Адор Голд

Посетителите на Саемот за венчавки, трета година по ред можеа да ги најдат вистинските бурми за нив, благодарение на Ador Gold. Викторија Јаначковиќ како нивни модел ни го донесе светот на гламурот и убавиот накит...
Стефанија Кржеска-саем за венчавки-Проминент-Ивана Николова

Стефанија Кржеска-прекрасна во креација на “Prominent” модел “Amara”

Прекрасната и шармантна Стефанија Кржеска на саемот за венчавки носеше креација од Атеље "Prominent by Ivana" и изгледаше волшебно. Младата креаторка Ивана Николова-"Prominent" која ни доаѓа од Прилеп беше вистински хит на саемот. Свежината...
Милена-саем за венчавки-Конели

Милена Антовска во креација на Нена Конели на саемот за венчавки 20*

Позната водителка од канал5 тв Милена, во едно сосема поинакво издание на саемот за венчавки. Трансформација во која можеби и нема да ја препознаете. Во стил на азијска убавица, се на неа беше беспрекорно...
Ангела Георгиева-саем за венчавки-Mcouture

Ангела како “ангел” во креација на Mcouture

Нашиот познат модел Ангела Георгиева на саемот за венчавки носеше модел од атељето Mcouture и изгледаше препкрасно. Новата колекција на Mcouture предизвика огромно внимание кај идните невести. прекрасна изработка, елеганција и префинети материјали се...
Елеонора Миљковиќ-Саем за венчавки-Елена Лука

Елеонора Миљковиќ, грациозна и ултра модерна невеста, во креација на модната куќа Елена Лука

Познатата инфлуенсерка Елеонора Миљковиќ совршено се снајде во улогата на грациозна невеста во креација на модната куќа Елена Лука. Прекрасната венчаница и преубавата Елеонора беше со огромен аплауз дочекана на модната писта. Венчаницата беше дел...

ПЛАНИРАЊЕ И СОВЕТИ

АРХИВА НА САЕМИ

Mладоженец се нашол во непријатна ситуација откако неговиот шеф побарал да ја запроси својата...

Идниот младоженец се нашол во непријатна ситуација откако неговиот шеф побарал да ја запроси својата девојка на нивната свадба. Младоженецот(24) знае колку неговата...
wedding Expo

“Save the Date” 25до27 март 22 ќе се одржи “Wedding Expo” -Саем за Венчавки...

Под мотото "Љубовта не е одложена" од 25 до 27 март ќе се одржи 11тиот саем за венчавки "Wedding Expo" во организација на магазинот...
Антонија Ристевска

Новата колекција на венчаници од дизајнерката Антонија Ристовска за 2022

Секогаш нова, а воедно препознатлива по својот стил Анонија Ристовска очигледно и оваа година ќе биде вистински хит помеѓу идните невести. Еве мала најава на...

Какви венчаници ќе се носат 2022

Линиите на венчаниците за 2022 навистина ја покажаа разновидноста на невестинската мода и докажаа дека без разлика на вашиот невестински стил, ќе ви се допадне...