ЗАНИМЛИВОСТИ

Ако не сакаш свадба, направи журка!

Успешните врски не зависат од тоа дека и двајцата ќе ги сакате истите работи. Тоа што ги мразите истите работи е многу поважно. Значи, ако и на двајцата стомаците ви се вртат само со спомнување на третокласна свадбена група и торта со нивоа, можеби класичната свадба не е најдобрата идеја за вас. Но, вие не …

Ако не сакаш свадба, направи журка! Read More »

Најдобрите дизајни на венчални нокти што треба да се земат предвид.

На списокот за проверка на убавината за денот на вашата свадба, ноктите имаат тенденција да бидат последниот приоритет – затоа што, навистина, колку изгледот на ноктите навистина може да биде важен меѓу сите други обврски? Но, како ентузијасти за нокти, ние сме тука да потврдиме дека вистинскиот дизајн на венчални нокти може да ја направи …

Најдобрите дизајни на венчални нокти што треба да се земат предвид. Read More »

Невеста за само 3 минути го поништила бракот, поради еден гест на сега веќе бившиот сопруг

Веднаш по свадбата, повеќето парови се чувствуваат среќни и задоволни. По прославувањето со пријателите и семејството, обично следи меден месец, а разводот веројатно е последното нешто што им паѓа на памет во тие моменти. Но, за еден пар од Кувајт, текот на работите бил малку поразличен. Како што пренесе британскиот „Мирор“, нивната среќа траела неполни …

Невеста за само 3 минути го поништила бракот, поради еден гест на сега веќе бившиот сопруг Read More »

Казна ако кажеш НЕ- односно се предомислиш на денот на венчавката!

Момче на денот на венчавката се предомислило и и кажало Не на својата избраничка точно пред олтарот. Сето ова се случило во Бразил, а момчето Марчело Фернандез морал да и плати казна на Кристијана Коста де Андраде неговата несудена невеста. Судијата пресудил дека со ваквиот потег тој и нанел болка и понижување кое не може …

Казна ако кажеш НЕ- односно се предомислиш на денот на венчавката! Read More »

Брак на прв поглед? Има ли шанси да успее?

Знаете како зборуваат по филмовите “па што ако не се знаеме доволно, цел живот е пред нас” но по се изгледа не мислат така само сценаристите на филмовите. Шансите за опстанок на брачната заедница не лежат во тоа колку време сте поминале пред тоа заедно ниту во силните емоции туку во тоа колку сте спремни …

Брак на прв поглед? Има ли шанси да успее? Read More »