Танчевски

Свадбени покани, трендови за 2024

Свадбените покани се еден од најбитните сегменти неопходни за свадбената церемонија. Преку нив го остварувате првиот контакт со гостите кои ќе ја имаат честа заедно со вас да го прослават вашиот најубав ден. Токму поради тоа треба внимателно да ги одберете и секако навремено да ги диструбирате до гостите. Најсигурен избор секогаш е професионалниот тим …

Свадбени покани, трендови за 2024 Read More »

Маринела и Ангел од Битола се нашиот свадбен пар на неделата

Маринела и Ангел својата долгогдишна љубов ја крунисаа со брак во фантастична атмосфера во најубавиот ресторан за свадби во Битола- Еуфорија. Маринела беше прекрасна невеста облечена во креација на “Атеље Жана Брајдл”. за мејкапot na Маринела се погрижи Студио Бесса, a за прекрасните фотографии им благодариме на фото-студио Плеј Бак. Совршената невестинска торта е изработена …

Маринела и Ангел од Битола се нашиот свадбен пар на неделата Read More »

“7even Weddings&Events” го прослави првиот роденден-Најпоскауваното место за правење свадби во Штип

Среќен Роденден „7even weddings&events“! Нека се кренат чашите за живот исполнет со убавина Колку вљубени рекле „да“, колку ли само се заколнале на вечност во ресторанот „7even weddings&events“? И убаво е кога се слави љубовта, уште поубаво ако се слави и роденден. Е да, „7even weddings&events“ во Штип го прослави првиот роденден, година на предизвици, …

“7even Weddings&Events” го прослави првиот роденден-Најпоскауваното место за правење свадби во Штип Read More »

Марија Костовска млад дизајнер со големо искуство. Венчаници како снегулки!

Марија Костовска е млад дизјнаер со големо искуство, стекнато кај една од најдобрите дизајнерки во Скопје-Зиане. Во краток разговор со Марија ни раскажа за досегаѓното искуство како и за мотивите за новата колекција која се подготвува за новото издание на Wedding Expo 2024. Се викам Марија Костовска со дизајнот започнав сосема случајно. Да ме прашал …

Марија Костовска млад дизајнер со големо искуство. Венчаници како снегулки! Read More »

Се ожени македонскиот “СУПЕРМЕН”

Пејачот Виктор Апостоловски, кој стана познат по неговото учество во шоуто „Македонски идол“, но и по второто место за минатогодишниот избор за песна за „Евровизија“, се ожени. Неговата избраничка е Милена, а свадбата ја направија во родната Битола. На социјалните мрежи пејачот и неговите пријатели споделија дел од атмосферата, свадбената веселба, а во преден план …

Се ожени македонскиот “СУПЕРМЕН” Read More »