March 2, 2024

Зорица Блажева, попозната како Зои Блаж, поранешна пејачка а денес мејкап артистка, се омажи со својата љубов – словенечкиот ракометар Тадеј Матијасиќ.

Свадбата не дојде неочекувано, парот веќе шест години е во стабилна врска, а вереничкиот прстен блесна на нежната рака на Зои уште пред две години.

Зои, сосема модерна невеста, промени неколку фустани – од фустан во сива нијанса, до просѕирна бела венчаница и мини издание во комбинација со беи патики. Во сите комбианции секоагш беше украсена со убава шминка на лицето и широка среќна насмевка.

 

Честитки Зои.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *