Author name: vobelo.mk

Ако не сакаш свадба, направи журка!

Успешните врски не зависат од тоа дека и двајцата ќе ги сакате истите работи. Тоа што ги мразите истите работи е многу поважно. Значи, ако и на двајцата стомаците ви се вртат само со спомнување на третокласна свадбена група и торта со нивоа, можеби класичната свадба не е најдобрата идеја за вас. Но, вие не …

Ако не сакаш свадба, направи журка! Read More »

Најдобрите дизајни на венчални нокти што треба да се земат предвид.

На списокот за проверка на убавината за денот на вашата свадба, ноктите имаат тенденција да бидат последниот приоритет – затоа што, навистина, колку изгледот на ноктите навистина може да биде важен меѓу сите други обврски? Но, како ентузијасти за нокти, ние сме тука да потврдиме дека вистинскиот дизајн на венчални нокти може да ја направи …

Најдобрите дизајни на венчални нокти што треба да се земат предвид. Read More »

Охриѓаните Сара и Ристе со свадба на неделата

Прекрасниот пар Сара и Ристе од Охрид се нашиот избор за свадбен пар на неделата. Нивната 8 годишна врска на 03-09-2023 се круниса со брак, а свадбената прослава беше во х.Амбасадор во Охрид. Прекрасната докторка од Охрид ја одбра дизајнерската куќа “Monsolo” за венчалниот фустан и како што вели таа “ова е и повеќе него …

Охриѓаните Сара и Ристе со свадба на неделата Read More »

Невеста за само 3 минути го поништила бракот, поради еден гест на сега веќе бившиот сопруг

Веднаш по свадбата, повеќето парови се чувствуваат среќни и задоволни. По прославувањето со пријателите и семејството, обично следи меден месец, а разводот веројатно е последното нешто што им паѓа на памет во тие моменти. Но, за еден пар од Кувајт, текот на работите бил малку поразличен. Како што пренесе британскиот „Мирор“, нивната среќа траела неполни …

Невеста за само 3 минути го поништила бракот, поради еден гест на сега веќе бившиот сопруг Read More »

Миро Г-Карпет за Тивес

Пола естрада на свадба кај Миро и Ивана

Водителот на естрадниот магазин “Г-Карпет” Миро и одбојкарката Ивана викендов праве свадба. Свадбата беше во родниот град на Миро, Штип. Познатиот пар направи феноманална забава и некои традиции како на пр. свадбениот танц го замени со рап. На свадбата продефилираа голем број на наши естрадни уметници кои очигледно одлично се збавуваа. Наместо цвеќе Ивана и …

Пола естрада на свадба кај Миро и Ивана Read More »