Како новопечените невести се снаоѓале првата брачна ноќ

Девојките кои пред брак ја загубиле невиноста тоа се труделе да го скријат, од новопечените сопрузи, така што крварењето го лажирале со сунѓери натопени со крв… Првата брачна ноќ има посебно место во бројни...

Ќе се омажиш ли за мене- е вистински хит

На само неколку дена пред премиерата на „Marry Me“, Џенифер Лопез и Малума ја објавија заедничката песна која ќе биде дел од саундтракот на филмот. Дуетот го носи истиот наслов, „Marry Me“, а во филмот...

Што се крие под венчаницата?

Кога се подготвувате за својата прва свадбена ноќ, која ќе ја поминате со вашата подобра половина. секако дека за оваа специјална ноќ морате да изгледате подобро од кога и да е порано. Во вашата глава...

Македонски свадбени обичаи кои носат среќа во бракот!

Во Македонија имаме многу убави свадбени адети кои за жал веќе и не се практикуваат како што се практикувале. Често младите и не знаат кои адети треба, а и како да ги практикуваат. Но она...

Откако ќе го ставите прстенот се се менува, а најмногу ова…

Сите жени на денот на својата венчавка сакаат да изгледаат совршено па не им е тешко да ја доведат линијата до совршенство пред свадбата. Но откако ќе го стават прстенот на рака, се' се...

Зошто ја пренесува преку прагот и други зошто и затоа?!

Кога станува збор за бурмата, античките грци и романи сметале дека прстот на кој се носи е директно поврзан со срцето преку нерв. Затоа, останало во традиција бурмата да се носи на тој прст како...

Mладоженец се нашол во непријатна ситуација откако неговиот шеф побарал да ја запроси својата...

Идниот младоженец се нашол во непријатна ситуација откако неговиот шеф побарал да ја запроси својата девојка на нивната свадба. Младоженецот(24) знае колку неговата свршеница мрази кога луѓето прават такви работи, но решил да...
Викторија јаначковиќ-аем за венчавки-Адор Голд

Викторија Јаначковиќ ни покажа каков накит треба да носат невестите-Адор Голд

Посетителите на Саемот за венчавки, трета година по ред можеа да ги најдат вистинските бурми за нив, благодарение на Ador Gold. Викторија Јаначковиќ како нивни модел ни го донесе светот на гламурот и убавиот накит...
Стефанија Кржеска-саем за венчавки-Проминент-Ивана Николова

Стефанија Кржеска-прекрасна во креација на “Prominent” модел “Amara”

Прекрасната и шармантна Стефанија Кржеска на саемот за венчавки носеше креација од Атеље "Prominent by Ivana" и изгледаше волшебно. Младата креаторка Ивана Николова-"Prominent" која ни доаѓа од Прилеп беше вистински хит на саемот. Свежината...
Милена-саем за венчавки-Конели

Милена Антовска во креација на Нена Конели на саемот за венчавки 20*

Позната водителка од канал5 тв Милена, во едно сосема поинакво издание на саемот за венчавки. Трансформација во која можеби и нема да ја препознаете. Во стил на азијска убавица, се на неа беше беспрекорно...