СОВЕТИ

Свадба без свадбена торта не бива!

Свадбата се памти по тортата! Додека некои младенци ја ставаат на последно место, сепак тортата е важен дел од свадбената прослава. Слаткарите навистина знаат да создадат ремек-дела од тортите кои дури и ќе ви биде жал да ги пресечете. Ако сте љубители на уметноста на храна и на цветовите како декорација, тогаш овие торти ќе …

Свадба без свадбена торта не бива! Read More »

Како да се кооординирате со партнерот за изгледот на вашата свадба. Водич за да изгледате шик и софистицирано заедно.

Можеби никогаш нема да има ден кога ќе бидете фотографирани покрај вашиот партнер повеќе отколку на денот на вашата свадба. Така, координирањето на изгледот за свадбата треба да биде на прво место бидејќи создава кохезивен моден сојуз кој прекрасно се пренесува на фотографии. Иако не мора да бидете премногу совпаѓачки (всушност, не треба да се …

Како да се кооординирате со партнерот за изгледот на вашата свадба. Водич за да изгледате шик и софистицирано заедно. Read More »

Како да ја организирате свадбата и колку време треба!

Од моментот кога ќе се стави прстенот до рака до големиот ден кога се слави љубовта, следи еден тежок период на подготовки и организација. Иако многумина се одлучуваат побрзо да заврши целиот тој процес, сепак некое идеално време за организирање на свадба се смета дека се 12 месеци. Па, доколку и вие планирате да правите …

Како да ја организирате свадбата и колку време треба! Read More »

Обликот на вашето тело диктира каков модел на венчаница треба да носите!

За невестата, венчаницата е можеби најважниот дел од свадбата, па не треба да нè изненади фактот дека девојките со месеци го одбираат совршениот модел. Нo, ако знаете кои модели му стојат најдобро на обликот на вашето тело, многу полесно ќе го направите изборот. Ако сте слабички и немате многу облини, ќе изгледате беспрекорно во венчаница …

Обликот на вашето тело диктира каков модел на венчаница треба да носите! Read More »

Вест што ќе ги израдува идните невести! Саем за венчавки 10-12 март 2023.

Саемот за венчавки е сигурно најдоброто место за решавање на сите свадбени слатки грижи. Вообичаено најслатката грижа за секоја идна невеста е изборот на венчалниот фустан, а нејзините деверици, кума, старосватица, свекрва, мајка итн.. грижата е да го пронајдат совршениот свечен фустан. Ние сме сигурни дека Саемот ќе ви го реши овој проблем. Оваа година …

Вест што ќе ги израдува идните невести! Саем за венчавки 10-12 март 2023. Read More »