May 24, 2024

На 11-ти Октомври 2023-та Оливер од Охрид ѝ приреди несекојдневно запросување на саканата Мерлинда. Клекна на едно колено, извади свршенички прстен, а на себе носеше маичка со натпис: „Marry Me“, додека неговите пријатели мотоциклисти обликуваа срце со мотоциклите околу нив.
Во изјава за CRNOBELO.com, Мерлинда открива повеќе детали за нив, но и за самиот чин на запросување, за којшто вели дека засекогаш ќе остане врежан во нејзината меморија.

Мерлинда (24) е архитект од Ресен и Оливер (23) е техничар за SMT технологија и мотосервисер од Охрид. Тие двајцата се страствени љубители на мотоцикли, а возбудата на отворениот пат секогаш ги зближува.

„Запросувањето се случи на 11 Октомври, беше едно огромно изненадување, беше момент кој ќе го паметам вечно, не само заради уникатниот амбиент, туку и поради љубовта и трудот што Оливер го вложи за да го направи незаборавен самиот чин“ – вели Мерлинда.
Како што раскажува, целиот настан таа воопшто не го очекувала, а очигледно е дека Оливер добро се подготвил затоа што во чинот му помогнале неговите другари мотоциклисти кои со мотоциклите формираа срце на плоштадот околу нив, а настанот бил овековечен од професионален фотограф и два дрона.
Повеќе прочитајте од статијата на ЦрноБело.цом
Идните младенци ги очекуваме на Саемот за Венчавки 23-25 февруари 2024 во Палас

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *