ВАШИ СВАДБИ

Марија и Љупче

Прва и единствена љубов! Свадба на неделата Марија и Љупче

Вљубен пар кој уште еднаш ни докажа, кога во љубовта има верба таа се крунисува со вечност наречена БРАК. Се запознале на нејзиниот роденден ,а тој всушност е нејзината прва и единствена љубов.Судбината им ги раскрстила патиштата кога тој заминал за Германија а таа останала да ги заврши своите студии. Далечината не била причина да …

Прва и единствена љубов! Свадба на неделата Марија и Љупче Read More »

Свадба на неделата, Елена и Тирче

Прекрасни љубовни приказни не се случуваат само на филмското платно, туку и во секојдневниот живот на обичните луѓе. Доказ за тоа е и оваа љубов на Елена и Тирче започната пред 10 години, а неодомна крунисана со брак. Како вистинка принцеза од бајките Елена носеше креација од сестрите Atelier by Sonja & Marija.Рачно изработена венчаница …

Свадба на неделата, Елена и Тирче Read More »

Свадбен пар на месецот, Долорес и Петар! Љубовта се роди во Австралија но татковината и семејството победија

Свадба на месецот! Се запознаваат во Перт, Австралија каде што Долорес живеела, а Петар бил турист и уште од првиот момент било како да се знаат цел живот. По неколку години во врска на далечина, и скоро две години заедничко живеење во Австралија, двајцата се одлучуваат да се вратат во Македонија и да бидат блиску …

Свадбен пар на месецот, Долорес и Петар! Љубовта се роди во Австралија но татковината и семејството победија Read More »

Кога ви треба совршена венчаница! Нашите саемски изложувачи, наша гордост Атеље Жана!

Совршена венчаница за совршен ден се бира кај совршен дизајнер! Атељето Жана е со сигурност едно од првите места каде идните невести ја бараат својата венчаница. Новата колекција на венчаници ќе биде дел од “Wedding Expo Skopje” , а дизајнерките Марија и Анкица ќе бидат со вас за да ви помогнат со совети при изборот …

Кога ви треба совршена венчаница! Нашите саемски изложувачи, наша гордост Атеље Жана! Read More »

Свадбен пар на неделата Верица и Методи од Струмица

Прекрасен свадбен пар на неделата се Верица и Методи од Струмица. Верица е облечена во раскошна венчаница комбинирана од рококо и дезени од барок стилот, рачно изработена од дизајнерите на Миа Вединг Струмица. Со впечатлив детал во косата заедно со велот изгледот на Верица беше фасцинантен. Нејзиниот избраник Методи и малата Ева која носи фустан …

Свадбен пар на неделата Верица и Методи од Струмица Read More »