САЕМ

Миро Г-Карпет за Тивес

Пола естрада на свадба кај Миро и Ивана

Водителот на естрадниот магазин “Г-Карпет” Миро и одбојкарката Ивана викендов праве свадба. Свадбата беше во родниот град на Миро, Штип. Познатиот пар направи феноманална забава и некои традиции како на пр. свадбениот танц го замени со рап. На свадбата продефилираа голем број на наши естрадни уметници кои очигледно одлично се збавуваа. Наместо цвеќе Ивана и …

Пола естрада на свадба кај Миро и Ивана Read More »

Танчевски

Свадбени покани, трендови за 2024

Свадбените покани се еден од најбитните сегменти неопходни за свадбената церемонија. Преку нив го остварувате првиот контакт со гостите кои ќе ја имаат честа заедно со вас да го прослават вашиот најубав ден. Токму поради тоа треба внимателно да ги одберете и секако навремено да ги диструбирате до гостите. Најсигурен избор секогаш е професионалниот тим …

Свадбени покани, трендови за 2024 Read More »

Марија Костовска млад дизајнер со големо искуство. Венчаници како снегулки!

Марија Костовска е млад дизјнаер со големо искуство, стекнато кај една од најдобрите дизајнерки во Скопје-Зиане. Во краток разговор со Марија ни раскажа за досегаѓното искуство како и за мотивите за новата колекција која се подготвува за новото издание на Wedding Expo 2024. Се викам Марија Костовска со дизајнот започнав сосема случајно. Да ме прашал …

Марија Костовска млад дизајнер со големо искуство. Венчаници како снегулки! Read More »

Се ожени македонскиот “СУПЕРМЕН”

Пејачот Виктор Апостоловски, кој стана познат по неговото учество во шоуто „Македонски идол“, но и по второто место за минатогодишниот избор за песна за „Евровизија“, се ожени. Неговата избраничка е Милена, а свадбата ја направија во родната Битола. На социјалните мрежи пејачот и неговите пријатели споделија дел од атмосферата, свадбената веселба, а во преден план …

Се ожени македонскиот “СУПЕРМЕН” Read More »

Прекрасната тв презентерка Татјана Стојановска се омажи со нејзиниот избраник Михаил

Прекрасната презентерка на Канал5 тв. се омажи со долгогодишниот партнер, бизнисменот Михаил Китановски. Како што порано информиравме, Михаил ја побара за сопруга уште пред 10 години, но свадбата се случи сега. Во пријатна интимна атмосфера на х.Александар Палас тие го кажаа своето Да. Татјана од својот прв брак со пејачот Благоја Груевски го имаат синот …

Прекрасната тв презентерка Татјана Стојановска се омажи со нејзиниот избраник Михаил Read More »