САЕМ

Македонскиот пејач и учесник на Икс Фактор, Давид Темелков направи свадба со хрватската водителка Елена Јунг

Парот венчавката ја направи во црквата Св. Богородица во Скопје, а потоа хрватските и македонските сватови заминале во ресторан, каде ги забавувала групата Анета Молика. За првиот танц Давид и Елена одбрале хрватска песна, а потоа Давид ја отпеа „Илузија“ од Тоше со што и ја посвети на неговата сопруга. Атмосферата се загреала кога Давид …

Македонскиот пејач и учесник на Икс Фактор, Давид Темелков направи свадба со хрватската водителка Елена Јунг Read More »

Брак на прв поглед? Има ли шанси да успее?

Знаете како зборуваат по филмовите “па што ако не се знаеме доволно, цел живот е пред нас” но по се изгледа не мислат така само сценаристите на филмовите. Шансите за опстанок на брачната заедница не лежат во тоа колку време сте поминале пред тоа заедно ниту во силните емоции туку во тоа колку сте спремни …

Брак на прв поглед? Има ли шанси да успее? Read More »

Ангела како ангел во креација на Жана-Брајдл

Ангела Јакимовска како ангел од светските модни писти, во фантастична креација на атељето “Жана Брајдл”

Кога децениското искуство и безвременската креативност ќе се спојат со прекрасен модел, епилогот е совршенство. Таков беше спојот на креативниот тим на “Жана-Брајдл” и прекрасната Ангела Јакимовска. Тие ја имаа честа да ја отворат ревијата на познатите во венчаници на овогодинешниот 11ти “Саем за венчавки” Wedding Expo Skopje 23′. Публиката со воодушевување ја пречека, а …

Ангела Јакимовска како ангел од светските модни писти, во фантастична креација на атељето “Жана Брајдл” Read More »

Спектакуларно модно шоу на Ива Спасовска

НЕВИДЕН СПЕКТАКЛ: ИВА СПАСОВСКА ОДРЖА ЛЕКЦИЈА ПО СВЕТСКО МОДНО ШОУ Се врати возбудата во градот. Скопјани, воедно македонците начисто полудеа по шоуто! Имено, во “Luxury Hotel Limak Skopje” се одржа модна ревија под темата “Angel” на модната дизајнерка Ива Спасовска каде ја претстави новата колекција на фустани инспирирани од женствената и боженствена енергија на жената. …

Спектакуларно модно шоу на Ива Спасовска Read More »

Марјана облечена во светскиот бренд “Monica Loretti” на “Wedding Expo 23”

Прекрасната Марјана Станојковска блескаше на ревијата “Познатите во венчаници” на саемот за венчавки. Таа беше облечена во венчаница од новата колекција на светски популарниот бренд “Monica Loretti”. Овој бренд кај нас можете да го најдете во атељето на “White Angels” кој се директни застапници на брендовите како Daniela di Marino, Angela Bianca, Monica Loretti…Локацијата на …

Марјана облечена во светскиот бренд “Monica Loretti” на “Wedding Expo 23” Read More »