САЕМСКИ ИЗЛОЖУВАЧИ

Ексклузивно! “Wedding Expo” Skopje” на Канал 5 телевизија

Единствениот саем за венчавки во Македонија “Wedding Expo Skopje” по 11ти пат ќе се одржи во х.Александар Палас. Терминот за одржување е од 10ти до 12 март каде над 50тина изложувачи ќе ги претстават модните трендови за 2023. По традиција во петок од 17ч саемот ќе биде отоврен за посетители, а веќе во 20ч ќе …

Ексклузивно! “Wedding Expo” Skopje” на Канал 5 телевизија Read More »

Делиција

Богат избор на свадбени торти на “Wedding Expo Skopje” Горди на нашите изложувачи “Delicia”

Носењето и сечењето на свадбената торта е нешто што сите со нетрпение го очекуваат на секоја свадбена веселба. Токму поради тоа, таа мора да биде совршена и во дизајн и по вкус, а токму тоа е она по што ги препознаваат свадбените торти и слатки од Делиција. Горди сме што ќе бидат дел од овогодинешниот …

Богат избор на свадбени торти на “Wedding Expo Skopje” Горди на нашите изложувачи “Delicia” Read More »

Горди на нашите саемски изложувачи “Golden Events”

Познатиот бренд за украсување на настани “Golden Events” за прв пат ги имаме како учесник на Wedding Expo Skopje Посетителите ќе бидат исклучително пријатно изненадени од нивната креативност и приспособливост кон вашите желби и потреби. Ваше е да дојдете и да уживате на саемот за венчавки од 10-12 март во х. Александар Палас.

Flower Factory

“Flower factory” на “Wedding Expo Skopje”-Нашите саемски изложувачи наша гордост!

За прв пат оваа година на саемот за венчавки своите декорации ќе ги претстават и “Flower factory”. Зад нив се веќе многу прекрасно декорирани свадби, родендени и други забави, а ги одликува декорацијата со свежо цвеќе. На Wedding Expo идните невести ќе имаат богат избор на бидермаери со свежо цвеќе, како и декорации за најубавиот …

“Flower factory” на “Wedding Expo Skopje”-Нашите саемски изложувачи наша гордост! Read More »

Идните невести со посебен третман на “Wedding Expo Skopje”, за вистинско кралско искуство “The Spa-For royal experience”

Оваа година дел од Wedding Expo ќе биде TheSpa – For royal experience – СПА салон за убавина создаден за вистинско релаксирачко искуство. Место во центарот на градот кое постои за совршено бегство од напорното секојдневие и чиј тим целосно се посветува на своите клиенти за да добијат уникатно искуство какво што всушност и заслужуваат. …

Идните невести со посебен третман на “Wedding Expo Skopje”, за вистинско кралско искуство “The Spa-For royal experience” Read More »