Венчаница на денот!

Нежна, елегантна и провокативна

Свадбата ви предизвикува голем стрес?!

Свадбата е еден од најубавите настани во животот, но факт е дека подготовките можат да бидат особено стресни. Меѓутоа, ако внимавате на неколку детали, ќе бидете поопуштени. Најважно е да разберете дека не мора строго...

Марјана Станојковска како модел на светски познатиот бренд Daniela Di Marino-White Angels

Една од најубавите и најбараните македонски модели Марјана Станојковска се најде на официјалниот сајт на дизајнерката "Daniela di Marino". Таа се сликаше со еден од моделите од новата колекција на овој бренд...
Стефанија Кржеска-саем за венчавки-Проминент-Ивана Николова

Стефанија Кржеска-прекрасна во креација на “Prominent” модел “Amara”

Прекрасната и шармантна Стефанија Кржеска на саемот за венчавки носеше креација од Атеље "Prominent by Ivana" и изгледаше волшебно. Младата креаторка Ивана Николова-"Prominent" која ни доаѓа од Прилеп беше вистински хит на саемот. Свежината...
Милена-саем за венчавки-Конели

Милена Антовска во креација на Нена Конели на саемот за венчавки 20*

Позната водителка од канал5 тв Милена, во едно сосема поинакво издание на саемот за венчавки. Трансформација во која можеби и нема да ја препознаете. Во стил на азијска убавица, се на неа беше беспрекорно...