Адор Голд на саемот за вечавки

Накитот и бурмите се симбол на вечноста на една љубов, која се крунисува со...

Адор Голд ги освои срцата и душите на многубројните посетители на 9тиот Саем за Венчавки. Голем број на идни младенци своите бурми и свадбен накит ги одбраа токму кај нив коментирајки дека изборот е...
Анѓела Јакимовска Атеље Жана

Атеље-Жана со новата колекција венчаници на “Wedding Expo 22”

Особена чест ни е што и оваа година саемот за венчавки ќе биде побогат во својата понуда со учеството на Атеље Жана. Долгогодишната традиција во дизајнирањето на венчаници и свечени тоалети ги воздигна...
white angels skopje

Модниот бренд “White Angels” со промоција на новите колекции венчаници од светски брендови, на...

Со големо задоволство ве информираме дека White Angels ќе бидат дел од саемот за венчавки 25-27 март во Палас 2022. Овој бренд е застапник на неколку светски дизајнери како Даниела ди Марино, Моника Лорети,...

Каква венчаница да одберете според хороскопскиот знак

Кога станува збор за изборот на вашата венчаница, има многу различни компоненти што треба да се земат предвид - како што е периодот од годината, вашето место на одржување и се разбира, вашиот личен...

Венчаница на денот!

Во изборот на венчаница на денот, за ваша инспирација одбравме нешто од новата колекција на Берта, секако најголемиот избор на венчаници кај нас ќе биде на саемот за венчавки кој ќе се одржи од...
Антонија Ристевска

Новата колекција на венчаници од дизајнерката Антонија Ристовска за 2022

Секогаш нова, а воедно препознатлива по својот стил Анонија Ристовска очигледно и оваа година ќе биде вистински хит помеѓу идните невести. Еве мала најава на нејзината нова колекција, а целата колекција ќе можете да ја...

Какви венчаници ќе се носат 2022

Линиите на венчаниците за 2022 навистина ја покажаа разновидноста на невестинската мода и докажаа дека без разлика на вашиот невестински стил, ќе ви се допадне изгледот кога ќе дојде време да кажете „ДА“. ...

Пепика Атеље со нова колекција на венчаници за 2022

Познатата модна дизајнерка Пепика  веќе ја подготвува новата колекција на венчаници за 2022 год. Како што наговестуваат фотографиите колекцијата ќе биде полн погодок. Саемот за венчавки 22 ќе биде одлично место каде ќе можете...
vedrana

CANCELED!!!11ти Саем за Венчавки Март 2022

Со голема гордост и радост ви најавуваме дека 11тиот саем за венчавки е закажан за втората половина на месец март, а традиционално ќе се одржи во х.Александар Палас. За пријава за учество на саемот...
Милена-саем за венчавки-Конели

Милена Антовска во креација на Нена Конели на саемот за венчавки 20*

Позната водителка од канал5 тв Милена, во едно сосема поинакво издание на саемот за венчавки. Трансформација во која можеби и нема да ја препознаете. Во стил на азијска убавица, се на неа беше беспрекорно...