венчаници

11ти саем за венчавки

Вашата свадба од соништата да ја претвориме во реалност “Wedding Expo Skopje” 10-12 март

На Bridal & Wedding Expo, имаме една едноставна цел: да ви помогнеме да ја претворите вашата свадба од соништата во реалност! Нашиот настан содржи неверојатен избор на професионалци (изложувачи) подготвени да ви помогнат да ја пронајдете совршената венчаница, тоалета, место за прием, покани, фотограф, музика, мени, дестинација за меден месец и многу повеќе! Без разлика …

Вашата свадба од соништата да ја претвориме во реалност “Wedding Expo Skopje” 10-12 март Read More »

Венчаница на денот-совршенство од Монсоло Коутуре

Денешниот избор за венчаница на денот е од нашите изложувачи Монсоло Коутуре, на саемот за венчавки од 10-12 март во х. Александар Палас ќе имате можност да ја видите целата нова колекција од овој светски бренд.

Врвната македонска дизајнерка Моника Коцарева со нова колекција на венчаници на 11от Саем за Венчавки “Wedding Expo Skopje”

Врвната македонска дизајнерка Моника Коцарева(Атеље Коварева) својата нова колекција на венчаници и свечени тоалет ќе ја претстави на саемот за венчавки Wedding Expo Skopje од 10-12 март во х.Александар Палас. Моделите на ова престижно атеље се едни од најбараните на нашиот пазар, па така бројни невести гордо го прославија најубавиот ден токму во нејзини модели. …

Врвната македонска дизајнерка Моника Коцарева со нова колекција на венчаници на 11от Саем за Венчавки “Wedding Expo Skopje” Read More »

Свадба на неделата, Елена и Тирче

Прекрасни љубовни приказни не се случуваат само на филмското платно, туку и во секојдневниот живот на обичните луѓе. Доказ за тоа е и оваа љубов на Елена и Тирче започната пред 10 години, а неодомна крунисана со брак. Како вистинка принцеза од бајките Елена носеше креација од сестрите Atelier by Sonja & Marija.Рачно изработена венчаница …

Свадба на неделата, Елена и Тирче Read More »

Горди на нашите саемски изложувачи “Atelier Sonya”

Горди на нашите саемски изложувачи “Atelier Sonya” е наш редовен изложувач и секогаш е најбарана кај вистинските невести. Долгогодишното искуство и несомнениот квалитет е нешто што невестите знаат да го почитуваат па токму затоа се и меѓу најбараните дизајнери на венчаници. Еве неколку фотографии од вистински невести на Соња Гроздановска…