Ќе се омажиш ли за мене- е вистински хит

На само неколку дена пред премиерата на „Marry Me“, Џенифер Лопез и Малума ја објавија заедничката песна која ќе биде дел од саундтракот на филмот.

Дуетот го носи истиот наслов, „Marry Me“, а во филмот ќе биде изведувана од ликовите Кет Валдез (Џеј Ло) и Бастијан (Малума), кои се музички ѕвезди. Слушнете ја: