ЗАНИМЛИВОСТИ

Се омажи внуката на Петре Прличко а Игор Џамбазов и беше(кум), Марија Прличкова кажа Да!

Актерот и шоумен Игор Џамбазов на социјалните мрежи сподели убави вести. Тој ја омажи внуката Марија Прличкова, а за да биде комплетна сликата фалеше единствено неговата сакана Илина. Марија е правнука на познатиот македонски актер, Петре Прличко, кој бил прв братучед на нејзиниот прадедо. Марија и нејзиниот сакан Емил го кажаа судбоносното „да“, по 7 …

Се омажи внуката на Петре Прличко а Игор Џамбазов и беше(кум), Марија Прличкова кажа Да! Read More »

Згодниот Мартин од Некст Тајм ја запроси ракометарката Андреа

Мартин ја запроси својата девојка, ракометарката Андреа Белеска. Запросувањето се случило вчера, на неговиот роденден, и тој објави фотографија од златниот прстен со скапоцен камен, со кој ја побарал раката на Андреа. Честитки Мартин и Андреа

Бомбакис во свој стил ја запроси девојката

Кристијан Станковски или по социјалните мрежи познат како Бомбакис (дечкото со картоните) во свој стил ја запроси својата сакана девојка Вики. Имено викендов на плажа во Грција ја изненадил со картон на кој пишуваше “Ај сеа кажи Да” . Секогаш креативен и насмеан Кристијан го освои срцето на Вики но и на многу негови следбеници …

Бомбакис во свој стил ја запроси девојката Read More »

white angels skopje

Сонував свадба?Што значи тоа?

Соновите за свадба меѓусебно можат да се разликуваат, па така се разликува и нивната симболика. Сонување на своја свадба Доколку сонувате своја свадба, тоа во основа има позитивна симболика. Поконкретно, доколку свадбата во вашиот сон е голема и весела, тоа значи дека на јаве ќе бидете во центарот на вниманието и дека ќе уживате во …

Сонував свадба?Што значи тоа? Read More »

Невини до свадба! Да, а еве и кој се…

Верувале или не меѓу светски популарни личности има и такви кои ја зачувале својата невиност до свадба. Еве кои се популарните девици (невини) на првата брачна ноќ. Џесика Симпсон Џесика почека со водењето љубов до својата 22ра година кога се омажи. Сепак бракот пропадна, а таа од втриот брак има две деца. Лиса Кудроу Ѕвездата …

Невини до свадба! Да, а еве и кој се… Read More »