За вашата венчавка бидете неодоливи-Фармаси

Денот на вечавката е ден што сакате да го паметите засекогаш.

HerPassion & HisPower by Farmasi

Дали Ви се случило да помните работи по нивната арома? Замислете засекогаш да го помните Вашиот партнер по мирисот на денот на Вашата венчавка! Замислете да славите сребрена или златна свадба, а Вие сеуште се присетувате на нејзниот или неговиот парфем!

Затоа ние сме тука да Ви помогнеме да го запомните овој ден засекогаш!

HerPassion by FARMASI – the mood you missed

Ќе направи да бидете Страствена, Софистицирана и Елегантна – токму таква како што треба да бидете на денот на Вашата венчавка.

Нежниот допир на бергамот, со зелените и овошни ноти, Вашиот партенр ќе ги почувствува уште при првата прегратка, а потоа ќе го маѓепсате со страста на јасминот, јиланг јиланг цветот и лилјанот, за на крај да му поклоните целосно ароматично задоволство со мирисот на кедар, карамела и мошус.

HisPower by FARMASI – The energy you needed

Тој пак Силен, Амбициозен и Препознатлив во Вашите очи, ќе ја превземе главната улога со нотите а ѓумбир, ананас и мандарина, истакнувајќи ја својата мажественост преку циметот, лавандата и сандаловината, за на крај да почувствувате слабост во неговите прегратки под влијание на мошусот, колибар, ванила и кафе. Точно таков каков што би сакале да го имате секој ден покрај Вас.“HerPassion” by Farmasi, EDP, 60 ml   и “HisPower” by Farmasi, EDP, 100 ml

Која е Farmasi?

Farmasi е меѓународен производител и компанија за директна продажба на производи за природна убавина, лична нега и нега на лице, шминка, аромати и производи за чистење на домаќинството, со широк асортиман на производи и палета од повеќе од 2000 производи. Тоа е една од најбрзо растечките компании за директна продажба, со над 2 милион претставници и над 400 милиони корисници на глобално ниво, и своите производи ги дистроибуира во повеќе од 140 земји во светот. Афирмацијата на брендот се шири со извонредна брзина и тоа што не прави посебно горди е високот квалитет на производите по кој корисниците не препознаваат.

Од каде доаѓаат Farmasi производите?

Фабриката за производство Farmasi, позната уште ѝ како Farma-city се наоѓа во Турција – Истанбул, опкружена со зелени шуми, се состои од (5) различни високотехнолошки опремени интегрирани фабрики: лична нега, шминка, мириси, пластика и туби. Farmasi и ја поседува една од најголемите фабрики за производство на козметика во светот во еколошка средина и ги презема сите неопходни мерки да не ја нарушува биосферата, без да испушта гасови во надворешната средина. Затоа, високите стандарди на европските регулативи создаваат поздрава шминка и производи за нега на кожа, користејќи термална минерална вода во сопственото производство, од термалните извори што ги имаат во фабриката!

Сите производи за шминка, нега и чистење на Farmasi не се токсични, без: фосфати, формалдехид, хлор, парабени, без суровост кон животите и ги следат добрите производни практики (GMP) утврдени од FDA. Дополнително, производите за шминка и нега на кожа се вегански сертифицирани, без нуспроизводи од животинско потекло, без глутен, без вештачки бои.

Што покрај производи Ви нуди Farmasi?

Го менуваме животот на луѓето, не само преку докажаните благодати на моќните природни состојки, туку ѝ ги поттикнуваме да постигнат успех за кој што сонуваат. Како компанија, сакаме да го подобриме

животот на луѓето ширум светот, овозможувајќи им најпрофитабилна можност за работа во нашата компанија, а за возврат и можност тие да го променат животот на другите. Придружете ни се а ние ќе ви посакаме Добре дојдовте во FARMASI, компанија што дава природна убавина и ја поттикнува индивидуалноста.

FARMASI Козметика д.о.о.е.л. – Даме Груев бр.14, ДТЦ Интекс – 1000 Скопје

моб.тел :+389 (0) 78 443 865 / фикс.тел.: +389 (2) 3232 975,

e-mail: info@farmasi.mk

www.farmasi.mk

Пронајдете ги на страните на нашиот каталог: https://farmasi.mk/index.php/marchили обратете се на :моб.тел :+389 (0) 78 443 865 / фикс.тел.: +389 (2) 3232 975, e-mail: info@farmasi.mk