March 2, 2024

Овенот и Стрелецот посакуваат егзотична венчавка, Јарецот е традиционален, доброто друштво им е најважно на Близнаците, додека Шкорпијата опсесивно сака да ја заштити нивната приватност…
Овенот сака егзотична венчавка

Секогаш оригиналниот Овен сака да биде во центарот на вниманието, па затоа традиционалната церемонија не е најдобриот избор за него. Својата венчавка ја замислува како уникатен настан за кој ќе се зборува со години. Судбоносното „да“ ќе го каже во морските длабочини, на теренот за голф или додека се вози со партнерот на зајдисонце.

Бикот сака да го каже судбоносното „да“ во природата

За разлика од екстравагантниот Овен, Бикот има многу помирни желби. Голем љубител е на природата и би сакал да ги каже своите завети на планина, на ранч или во романтично лозје. Овој гурман сака храна, па гостите ќе ги почести со најфините јадења и десерти, а во отсуство на подобро место за венчавки ќе избере луксузен хотел.

За Близнаците друштвото е најважно

Иако зависници од адреналин, Близнаците се традиционални кога се во прашање свадбите. Ја сакаат ретро атмосферата и избираат места кои имаат историски шарм, а свадба во странство е можна само ако можат да ги доведат сите свои пријатели. Најважно им е сите да се забавуваат, па на нивните свадби може да очекувате танцување до раните утрински часови.

Мирната средина е важна за Ракот

Романтичниот Рак сака мирна средина каде што се чувствува како дома, па имотите со ливади се идеални за него. Странските свадби не му одговараат, а покрај локацијата, исклучително важна му е и храната. Ракот сака да се грижи за другите, па ќе се погрижи гостите одлично да се забавуваат.

Сè мора да биде совршено со Лео

Гламурозниот Лав прави се со стил, па на неговата венчавка не се очекува ништо помалку од совршенство и хотел со пет ѕвезди. Го обожава сонцето, па плажата е идеално место за размена на завети, а за судбоносното „да“ ќе долета дури и до тропските предели.

Девицата сака сè да биде скромно и во склад со природата

Совесната Девица, кога е во прашање свадбата, внимава на секој динар, но и дека се е во склад со природата. Таа на своите гости ќе им обезбеди сè, но без премногу екстраваганција. За таков перфекционист најдобар избор е еко-имот.

Вагите посакуваат романтична свадба

Вагата е еден од најромантичните знаци на Зодијакот и венчавката е многу важен настан во нејзиниот живот. Таа сака сè да биде величествено, па најчесто избира стар замок или свадба на брод за крстарење на зајдисонце. Но, во исто време, таа е многу непостојана, па може да изненади избирајќи едноставен, тренди ресторан.

На Скорпијата не и требаат гости

Скорпиите опсесивно ја чуваат својата приватност, па најчесто се одлучуваат за приватни имоти кои нудат максимална заштита. Ако не може да го добие тоа, попрво ќе избере егзотична дестинација за да избега само со својот партнер и без гости.

Стрелецот се согласува само на екстраваганција

Стрелецот, исто како и Овенот, сака да се разликува од другите, поради што не сака класична свадба. Неговиот избор се далечните егзотични дестинации на кои ќе му позавидат сите негови пријатели. На неговите екстравагантни барања одговараат брегот на Африка, луксузот во Дубаи или Алпите.

Јарецот се држи до традицијата

Јарецот е многу традиционален и замислува идеална венчавка во црквата во која се венчале неговите родители. Се држи до обичаите, па венчаници во која било друга боја освен бела не доаѓа предвид. Дочекот се одвива под бел шатор во друштво само на најблиските луѓе.

Водолиите ќе се венчаат под вода или во балон

Исто како Овенот и Стрелецот, и Водолијата копнее по егзотична свадба. Тој сака да го каже судбоносното „да“ додека скока со банџи, под вода или во балон, а за идеалната локација ќе прелета над океанот. Овој знак се води од слоганот „колку понеобично, толку подобро“. Иако обично не може да добие дозвола да го прави она што го сака, тој ќе се обиде да направи нешто што никој досега не го направил.

Рибите избираат плажа или брод

Традицијата им е важна на романтичните Риби, исто како и Јарецот, но пред се тие сакаат да влезат во своето брачно пристаниште во близина на водата. Приморско одморалиште или плажа е идеално место за нив, а тие нема да одолеат ниту на прием на бродот. Покрај тоа, тие посветуваат големо внимание на музиката и танцувањето, па ќе очекуваат гостите да ги покажат своите танцувачки вештини на подиумот.