May 25, 2024

Невестата Кајла Реј ги воодушеви своите следбеници откако сподели искрен момент од денот на нејзината венчавка . Непосредно пред да оди по патеката, таа доби подарок од нејзиниот иден сопруг – но подарокот изненадување не беше за неа. Всушност, тоа беше наменето за некој кој сè уште не постои.

На денот на нивната венчавка, младоженецот и подарил на својата сакана нараквица која нивното прво дете ќе ја носи на неговата свадба. Видеото предизвика лавина реакции на социјалните мрежи, но и солзи, а е прегледано повеќе од 8 милиони пати .

Идната невеста Кајла Реј се спремала да се омажи за љубовта на нејзиниот живот, Тери. Непосредно пред почетокот на големиот ден, таа беше изненадена кога доби подарок од нејзиниот вереник – кој не бил наменет за неа. Кога ја отворила малата кутија за подароци, нашла нараквица со порака .
Откако ја прочитала пораката, Кајла дознала дека нараквицата за пораки била наменета за денот на свадбата на нивното идно прво дете.

– За нашето првороденче , ова е подготвено за тебе, на денот на свадбата на мајка ти и мене во 2023 година. Сакав да добијам нешто што ќе трае со години и што ќе го носиш на денот кога ќе одиш по патеката… – таа чита, борејќи се со солзи.

@kayrae.e i cry watching this video every time #foryou #baby #weddingtiktok #emotional ♬ original sound – ✨🌊

– Во моментов не знаеме како изгледаш, како изгледа твојата насмевка, дали си смешен како татко ти или духовит како мајка ти, но во овој момент, денес, знаеме дека си сакан затоа што ќе те имаме како продолжение на нашата љубов – читањето продолжува.

Кога завршила со читањето, Кајла повеќе не можела да ги задржи емоциите и очите и се наполниле со солзи.

– Ова е многу слатко! Навистина добро си ја завршил работата – му порачала на својот сопруг.

Многумина исто така беа обземени од емоции во нивните коментари.

„Ова е толку внимателно“, „По ова повторно би морала да се шминкам затоа што толку многу би плачела“, „Ова се вика вистинска љубов“, се само дел од коментарите.