македонска свадба

Свадбената декорација е уметност-Нашите саемски изложувачи Висаж

Свадбената декорација е вистинска уметност. Ресторанот можеби е прекрасен но верувајте за да биде совршен му треба оној волшебен допир на професионален декоратер. На саемот за венчавки од 10-12 март во Х. Александар Палас ќе имате можност да ги погледнете најновите трендови на декорирање како и лично да се посоветувате со професионалци како што се …

Свадбената декорација е уметност-Нашите саемски изложувачи Висаж Read More »

Од светските модни писти на македонскиот саем за венчавки! Monsolo Couture на Wedding Expo во Скопје!

Светско а наше! Запознајте го македонскиот бренд за венчаници Монсоло, кој веќе 3 години успешно работи за американскиот пазар, поради големата заинтерестираност од оваа година нивните вечаници ќе им бидат достапни и на македонските невести. Модерни и традиционални модели испреплетени со уникатниот стил на дизајнерката Моника.Нивната нова колекција ќе ја претстават на престојниот саем за …

Од светските модни писти на македонскиот саем за венчавки! Monsolo Couture на Wedding Expo во Скопје! Read More »

Свадбен пар на месецот, Долорес и Петар! Љубовта се роди во Австралија но татковината и семејството победија

Свадба на месецот! Се запознаваат во Перт, Австралија каде што Долорес живеела, а Петар бил турист и уште од првиот момент било како да се знаат цел живот. По неколку години во врска на далечина, и скоро две години заедничко живеење во Австралија, двајцата се одлучуваат да се вратат во Македонија и да бидат блиску …

Свадбен пар на месецот, Долорес и Петар! Љубовта се роди во Австралија но татковината и семејството победија Read More »

Свадбен пар на неделата Верица и Методи од Струмица

Прекрасен свадбен пар на неделата се Верица и Методи од Струмица. Верица е облечена во раскошна венчаница комбинирана од рококо и дезени од барок стилот, рачно изработена од дизајнерите на Миа Вединг Струмица. Со впечатлив детал во косата заедно со велот изгледот на Верица беше фасцинантен. Нејзиниот избраник Методи и малата Ева која носи фустан …

Свадбен пар на неделата Верица и Методи од Струмица Read More »

Познатата македонска инфлуенсерка со свадба како во Холивуд

Свадба како во Холивуд е вистинскката споредба. Познатата инфлуенсерка Елеонора Миљковиќ викендов застана на лудиот камен. Нејзиниот избраник е Чедо Кочовски кој подолго време Елеонора го криеше од медиумите. Миљковиќ два пати го менуваше аутфитот, а свадбата ја започна со модерна бела венчаница украсена со бисери. По венчавката во црква, Нора се пресоблече во тесен …

Познатата македонска инфлуенсерка со свадба како во Холивуд Read More »