weddingweekend

Flower Factory

“Flower factory” на “Wedding Expo Skopje”-Нашите саемски изложувачи наша гордост!

За прв пат оваа година на саемот за венчавки своите декорации ќе ги претстават и “Flower factory”. Зад нив се веќе многу прекрасно декорирани свадби, родендени и други забави, а ги одликува декорацијата со свежо цвеќе. На Wedding Expo идните невести ќе имаат богат избор на бидермаери со свежо цвеќе, како и декорации за најубавиот …

“Flower factory” на “Wedding Expo Skopje”-Нашите саемски изложувачи наша гордост! Read More »

Импакт Груп

Совршен декор, за совршена свадба! Impact Group на “WEDDING EXPO SKOPJE”

Совршената свадба е сон за секоја невеста, а за тој сон да се оствари секогаш е најдобро да се ангажираат професионалци. Горди сме што на саемот за венчавки ќе ги имаме најдобрите декоратери во Македонија. Ви ги претставуваме “Impact Group” професионалците кои и невозможното го прават возможно. Долгогодишното искуство, љубовта кон она што го работат, …

Совршен декор, за совршена свадба! Impact Group на “WEDDING EXPO SKOPJE” Read More »

кристина димитри

Кристина Димитри се подготвува за свадба, еве каква венчаница ќе носи!

И СЕ ОСТВАРИ СОНОТ НА КРИСТИНА ДИМИТРИ КЕ БЛЕСНЕ ВО ВЕНЧАНИЦА!!! Брендот Mia wedding е со финални подготовки на венчаницата наменета за нашата позната и актуелна пeaчка Kristina Dimitry. Венчаницата е креирана по нејзин стил со богати рачно изработени детали. Се наближува денот кога таа ке блесне во венчаницата изработена од тимот на Mia wedding. …

Кристина Димитри се подготвува за свадба, еве каква венчаница ќе носи! Read More »

Волшебни свадбени декорации на “Wedding Expo Skopje” 10-12 март “Marichella Desigh”

Волшебните моменти бараат и заслужуваат посебно внимание. Можете се да направите совршено, но доколку свадбениот декор не е онаков како што сте го замислиле и посакале… Затоа не импровизирајте со декорациите за свадба, консултирајте се со вистински професионалци “Marichella Design” на саемот за венчавки од 10-12 март. Нивниот свадбен декор е вистинска магија и ние …

Волшебни свадбени декорации на “Wedding Expo Skopje” 10-12 март “Marichella Desigh” Read More »

11ти саем за венчавки

Вашата свадба од соништата да ја претвориме во реалност “Wedding Expo Skopje” 10-12 март

На Bridal & Wedding Expo, имаме една едноставна цел: да ви помогнеме да ја претворите вашата свадба од соништата во реалност! Нашиот настан содржи неверојатен избор на професионалци (изложувачи) подготвени да ви помогнат да ја пронајдете совршената венчаница, тоалета, место за прием, покани, фотограф, музика, мени, дестинација за меден месец и многу повеќе! Без разлика …

Вашата свадба од соништата да ја претвориме во реалност “Wedding Expo Skopje” 10-12 март Read More »