вашисвадби

Flower Factory

“Flower factory” на “Wedding Expo Skopje”-Нашите саемски изложувачи наша гордост!

За прв пат оваа година на саемот за венчавки своите декорации ќе ги претстават и “Flower factory”. Зад нив се веќе многу прекрасно декорирани свадби, родендени и други забави, а ги одликува декорацијата со свежо цвеќе. На Wedding Expo идните невести ќе имаат богат избор на бидермаери со свежо цвеќе, како и декорации за најубавиот …

“Flower factory” на “Wedding Expo Skopje”-Нашите саемски изложувачи наша гордост! Read More »

Импакт Груп

Совршен декор, за совршена свадба! Impact Group на “WEDDING EXPO SKOPJE”

Совршената свадба е сон за секоја невеста, а за тој сон да се оствари секогаш е најдобро да се ангажираат професионалци. Горди сме што на саемот за венчавки ќе ги имаме најдобрите декоратери во Македонија. Ви ги претставуваме “Impact Group” професионалците кои и невозможното го прават возможно. Долгогодишното искуство, љубовта кон она што го работат, …

Совршен декор, за совршена свадба! Impact Group на “WEDDING EXPO SKOPJE” Read More »

Новата колекција на венчаници од Atelier by Sonja-Marija на Саемот за венчавки 10-12 март

Исклучително надарените млади дизајнерки, сестрите Соња и Марија и нивното атеље Atelier by Sonja-Marija на саемот за венчавки ќе ја претстават својата најнова колекција на венчаници. Рачно изработените венчаници и на минатиот саем привлекоја големо внимание и интерес кај идните невести и сме особено горди што и на овој саем ќе бидат присутни. Но освен …

Новата колекција на венчаници од Atelier by Sonja-Marija на Саемот за венчавки 10-12 март Read More »

Свадбената декорација е уметност-Нашите саемски изложувачи Висаж

Свадбената декорација е вистинска уметност. Ресторанот можеби е прекрасен но верувајте за да биде совршен му треба оној волшебен допир на професионален декоратер. На саемот за венчавки од 10-12 март во Х. Александар Палас ќе имате можност да ги погледнете најновите трендови на декорирање како и лично да се посоветувате со професионалци како што се …

Свадбената декорација е уметност-Нашите саемски изложувачи Висаж Read More »

Свадба на неделата, Елена и Тирче

Прекрасни љубовни приказни не се случуваат само на филмското платно, туку и во секојдневниот живот на обичните луѓе. Доказ за тоа е и оваа љубов на Елена и Тирче започната пред 10 години, а неодомна крунисана со брак. Како вистинка принцеза од бајките Елена носеше креација од сестрите Atelier by Sonja & Marija.Рачно изработена венчаница …

Свадба на неделата, Елена и Тирче Read More »