saem

Flower Factory

“Flower factory” на “Wedding Expo Skopje”-Нашите саемски изложувачи наша гордост!

За прв пат оваа година на саемот за венчавки своите декорации ќе ги претстават и “Flower factory”. Зад нив се веќе многу прекрасно декорирани свадби, родендени и други забави, а ги одликува декорацијата со свежо цвеќе. На Wedding Expo идните невести ќе имаат богат избор на бидермаери со свежо цвеќе, како и декорации за најубавиот …

“Flower factory” на “Wedding Expo Skopje”-Нашите саемски изложувачи наша гордост! Read More »

кристина димитри

Кристина Димитри се подготвува за свадба, еве каква венчаница ќе носи!

И СЕ ОСТВАРИ СОНОТ НА КРИСТИНА ДИМИТРИ КЕ БЛЕСНЕ ВО ВЕНЧАНИЦА!!! Брендот Mia wedding е со финални подготовки на венчаницата наменета за нашата позната и актуелна пeaчка Kristina Dimitry. Венчаницата е креирана по нејзин стил со богати рачно изработени детали. Се наближува денот кога таа ке блесне во венчаницата изработена од тимот на Mia wedding. …

Кристина Димитри се подготвува за свадба, еве каква венчаница ќе носи! Read More »

Свадбената декорација е уметност-Нашите саемски изложувачи Висаж

Свадбената декорација е вистинска уметност. Ресторанот можеби е прекрасен но верувајте за да биде совршен му треба оној волшебен допир на професионален декоратер. На саемот за венчавки од 10-12 март во Х. Александар Палас ќе имате можност да ги погледнете најновите трендови на декорирање како и лично да се посоветувате со професионалци како што се …

Свадбената декорација е уметност-Нашите саемски изложувачи Висаж Read More »

Од светските модни писти на македонскиот саем за венчавки! Monsolo Couture на Wedding Expo во Скопје!

Светско а наше! Запознајте го македонскиот бренд за венчаници Монсоло, кој веќе 3 години успешно работи за американскиот пазар, поради големата заинтерестираност од оваа година нивните вечаници ќе им бидат достапни и на македонските невести. Модерни и традиционални модели испреплетени со уникатниот стил на дизајнерката Моника.Нивната нова колекција ќе ја претстават на престојниот саем за …

Од светските модни писти на македонскиот саем за венчавки! Monsolo Couture на Wedding Expo во Скопје! Read More »