САЕМ

Симона Поповска вистинска убавица во креација на “Atelier by Sonja”

Симона Поповска беше вистинска убавица во креација на сестрите Марија и Соња од “Atelier by Sonja”.Младите креаторки беа вистинско освежување на Саемот за венчавки, а нивниот штанд беше магнет за многу идни невести. Нивната ревија беше вистински рај за сите сетила. “Atelier by Sonja” е на две локации, во Гтц Скопје на први кат и …

Симона Поповска вистинска убавица во креација на “Atelier by Sonja” Read More »

Кристина Димитријевска во венчаница на светскиот бренд “White Angels” од дизајнерката Моника Лорети

Прекрасната Кристина Димитријевска на отворањето на 10иот Саем за венчавки блесна во полн сјај. Кристина носеше венчаница од светскиот бренд “White Angels”креација на модната дизајнерка Моника Лорети. За среќа на нашите невести “White Angels” отворија атеље во кое ќе можете да ги видите и купите венчаниците на познатите светски дизајнери како Моника Лорети, Ману Гарсија, …

Кристина Димитријевска во венчаница на светскиот бренд “White Angels” од дизајнерката Моника Лорети Read More »

Саем за венчавки 2020-добитници на богатата лотарија

Почитувани наши посетители доколку не присуствувавте на извлекувањето на богатата лотарија поддржана од сите наши изложувачи еве го списокот на добитници. Награда Добитник Нена конели (ваучер 100е) Вањо Теневски Премиум продукција (ваучер 3000 ден.) Ивона Блажевска Концепт продукција Aна Цветановска Креатива (ваучер 3000 ден.) Лиле Нешковиќ Ателјер Соња (ваучер ) Тијана Неделковска Kреативе Соња Фурнаџиска …

Саем за венчавки 2020-добитници на богатата лотарија Read More »

Најдобрите дизајнери со нови колекции на венчаници на 10иот Саем за венчавки Wedding Expo 20′

Саемот за венчавки е сигурно најдоброто место за решавање на сите свадбени слатки грижи. Вообичаено најслатката грижа за секоја идна невеста е изборот на венчалниот фустан, а нејзините деверици, кума, старосватица, свекрва, мајка итн.. грижата е да го пронајдат совршениот свечен фустан. Ние сме сигурни дека Саемот ќе ви го реши овој проблем. Оваа година …

Најдобрите дизајнери со нови колекции на венчаници на 10иот Саем за венчавки Wedding Expo 20′ Read More »

Александра повторно ќе блесне во венчаница!

Десетиот јубилеен Саем за венчавки ќе ги отвори своите врати за точно 14 дена од денес 21-23 февруар. Прекрасната водителка на емисијата “Брза Кујна” и оваа година ќе биде домаќин на најголемиот настан од сферата на свадбите во Македонија и регионот. Саемот ќе биде отворен за посетителите сабота и недела од 09-до 20ч, а влезниците …

Александра повторно ќе блесне во венчаница! Read More »