саем за венчавки

Импакт Груп

Совршен декор, за совршена свадба! Impact Group на “WEDDING EXPO SKOPJE”

Совршената свадба е сон за секоја невеста, а за тој сон да се оствари секогаш е најдобро да се ангажираат професионалци. Горди сме што на саемот за венчавки ќе ги имаме најдобрите декоратери во Македонија. Ви ги претставуваме “Impact Group” професионалците кои и невозможното го прават возможно. Долгогодишното искуство, љубовта кон она што го работат, …

Совршен декор, за совршена свадба! Impact Group на “WEDDING EXPO SKOPJE” Read More »

Свадбената декорација е уметност-Нашите саемски изложувачи Висаж

Свадбената декорација е вистинска уметност. Ресторанот можеби е прекрасен но верувајте за да биде совршен му треба оној волшебен допир на професионален декоратер. На саемот за венчавки од 10-12 март во Х. Александар Палас ќе имате можност да ги погледнете најновите трендови на декорирање како и лично да се посоветувате со професионалци како што се …

Свадбената декорација е уметност-Нашите саемски изложувачи Висаж Read More »

Pepika atelier new colection

Новата колекција за 2023 “For Her” од врвната дизајнерка Пепика на “Wedding Expo”

Најновото од Pepika Atelier за сезоната 2023, колекцијата ” For HER”. “За НЕА” е инспирирана од посебноста и убавината на секоја жена. Секоја креација создадена во духот на класиката и романтизмот е посебен пример и си има свој карактер и уникатен изглед. Дел од колекцијата е веќе изложена во ателјето, а целата колекција идните невести …

Новата колекција за 2023 “For Her” од врвната дизајнерка Пепика на “Wedding Expo” Read More »

Свадба на неделата, Елена и Тирче

Прекрасни љубовни приказни не се случуваат само на филмското платно, туку и во секојдневниот живот на обичните луѓе. Доказ за тоа е и оваа љубов на Елена и Тирче започната пред 10 години, а неодомна крунисана со брак. Како вистинка принцеза од бајките Елена носеше креација од сестрите Atelier by Sonja & Marija.Рачно изработена венчаница …

Свадба на неделата, Елена и Тирче Read More »

Горди на нашите саемски изложувачи “Atelier Sonya”

Горди на нашите саемски изложувачи “Atelier Sonya” е наш редовен изложувач и секогаш е најбарана кај вистинските невести. Долгогодишното искуство и несомнениот квалитет е нешто што невестите знаат да го почитуваат па токму затоа се и меѓу најбараните дизајнери на венчаници. Еве неколку фотографии од вистински невести на Соња Гроздановска…